Raamatukogu

Image

Kooliraamatukogu lugejaks võivad olla kõik meie kooli õpilased, õpetajad, haldus- ja teenindav personal.

Kooliraamatukogu teenused – kohalkasutus, kojulaenutus ja teatmeteenindus – on tasuta.

Raamatukogu laenutab lugejatele raamatuid ja muid teavikuid nii raamatukogus kasutamiseks kui ka koju õpilaspileti alusel.

Koju ei laenutata teavikuid, mis on mõeldud kohapeal kasutamiseks (lugemissaali raamatud, teatmeraamatud, entsüklopeediad), uusi ajakirju ja ajalehti, eriti väärtuslikke ainueksemplare.

Kojulaenutatavate raamatute tagastustähtaeg on 3 nädalat, ajakirjadel, ajalehtedel ja auvistel 1 nädal. Lugeja võib tagastustähtaega pikendada ka korduvalt, kui teavikut ei ole soovinud lugeda teised lugejad.

Raamatute laenutustähtaega saab pikendada raamatukogus või e-postiaadressil Sirje.Ringmae@kuristiku.ee. Kui lugeja on teaviku tagastamisega hilinenud rohkem kui 60 päeva, on raamatukoguhoidjal õigus uut teavikut enne võlgnevuse likvideerimist talle mitte laenutada.

Tagastamata (kaotatud) või rikutud teavikud on raamatukogu kasutaja kohustatud asendama samade või raamatukogu poolt võrdväärseks tunnistatud teavikutega.

Õpikud ja juturaamatud tuleb tagastada õppeaasta lõpuks. Töövihikud ja tööraamatud jäävad õpilasele. Õpingute lõpetamisel või töövahekorra lõppemisel tuleb raamatukogule tagastada kõik teavikud, CD-d ja kassetid.

Elektronkataloogides saab teostada otsingut ja näha, kas otsitav raamat on hetkel sulle sobivas raamatukogus olemas või mis kuupäevani on raamat välja laenutatud.

Raamatukogus on võimalik veel mängida ka lauamänge, joonistada, lahendada ristsõnu, õppida, kasutada arvuteid.

Printimise võimalustest loe siit lähemalt.

Raamatukogu asub C-korpuse 1. korrusel ruumis 133 ning on avatud E-N 8.00-15.00 ja R 8.00-14.00
Raamatukoguhoidja on Sirje Ringmäe.

Teavikute otsimine

Meie kooli raamatukogus olevaid teavikuid, mis on sisestatud elektroonilisse kataloogi, saab otsida Kooliraamatukogud.ee
Raamatukoguks vali "Tallinna Kuristiku Gümnaasium".

Kui kooliraamatukogus raamatut ei ole või soovid seda laenutada kodule lähimast raamatukogust, siis on sulle abiks 3 kataloogi:

Raamatukogu kodukord

  • Räägin raamatukogus vaikselt.
  • Olen sõbralik ja abivalmis.
  • Jalutan rahulikult, ei jookse ning ei tõukle.
  • Asetan raamatud, lauamängud, joonistusvahendid peale nende kasutamist endisele kohale tagasi.
  • Koristan enda järel töölaua.
  • Raamatukogus ei sööda.
  • Raamatukogus võib mobiiltelefone kasutada ainult koolitööks.
  • Ei loobi oma koolikotti ja muid esemeid põrandale.