Huviringid

Image
Draamaring

Draamaring

Juhendaja
Rolando Beaujon, Rolando.Beaujon@kuristiku.ee
Kellele
6.-12. klassid
Tasu
Tasuta
Õppekeel
Inglise keel
Toimumise aeg
K 8. tund
Toimumise koht
Ruum A424

Draamaringis tehakse näidendeid, õppevideoid ning vahvaid komöödia-, õudus- ja draamafilme. Ringis osalevad õpilased saavad arendada oma näitlemisoskust, teadmisi filmitegemise telgitagustest ning juurde palju enesekindlust ja julgust. Õppeaastal 2017/2018 valmisid õpilaste ja juhendajate poolt kaks vahvat filmi: "Zombie school" ja "A Mid-Summer Night's Dream".


Image
Jalgratturi juhiloa koolitus

Jalgratturi juhiloa koolitus

Juhendaja
Veinika Lemsalu (teooria), Veinika.Lemsalu@kuristiku.ee ja Alari Põlm (sõidutunnid), Alari.Polm@kuristiku.ee
Kellele
3. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
täpsed ajad juhendajalt

Ringi töös osalevad 3. klassid. Esimesel kahel aastal õpitakse selgeks liiklusreeglid ja -märgid. Õpitu kordamiseks vaadatakse õppefilme ja mängitakse liiklusmänge. Kõigil soovijatel on võimalus 3. klassis sooritada jalgratturi juhiloa eksam.
2011/2012. õppeaastal osaleti konkursil „Meie oma liiklusraamat“, mille raames valmis kaks ise tehtud liiklusraamatut. Preemiaks saadi kolmele klassile kinopiletid. Igal aastal osaletakse Merivälja ülelinnalisel liikluspäeval, kus 2012. aastal saavutati 1. koht. 2011. a oli aga tulemuseks 3. koht. Osaletud on ka Vigurivända võistlusel – aastatel 2011 ja 2012 on Tallinn-Harjumaa-Raplamaa arvestuses tagasi kooli tuldud 4. ja 7. kohaga. Liikluskasvatusega on meie koolis juba aastad tegelenud õpetaja Veinika Lemsalu. Tänu pikaajalisele tööle kutsuti meie kool osalema 2012. aastal projekti „Ohutu koolitee”. Projekti eestvedajaks on MTÜ Linnalabor.


Image
Huviring Bänd

Koolibänd

Juhendaja
Sirje Vasmann-Perend, Sirje.Vasmann-Perend@kuristiku.ee
Kellele
8.-12. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
Kokkuleppel

Bänd on aktiivne muusikute grupp, mis tegeleb solistide ja noortekoori saatmisega ja ka iseseisvate lugude mängimisega. Oleme korraldanud suurprojekte, kus on pillimängijate arengud olenud silmnähtavad ja väga kiired ja tulemus kvaliteetne. Näitena võib nimetada Muusikalide ABC-d ja Kuiinluse ehk kuulsuse ahelate projekti. Põhilised õpitavad oskused on kvaliteetne koosmäng, tehnikakäsitlus ja ka individuaalne meisterlikkus. 


Image
Kunstiring

Kunstiring

Juhendaja
Eve Neito, Eve.Neito@kuristiku.ee
Kellele
2.-3. kl; 4.-8. kl
Tasu
15 eurot kuus
Toimumise aeg
T 8.-9. tund (4.-9. klass); N 7.-8. tund (2.-3. klass)

Kunstiringi tundides joonistatakse, maalitakse ja meisterdatakse, tehakse tutvust kompositsiooni- ja värvusõpetusega. Oluline koht õppetöös on maalimisel, kus peamine väljendusvahend on värv.
Maalitakse ja joonistatakse linde, loomi, inimesi, esemeid, loodust, natüürmorte ja fantaasiapilte. Tundides omandatakse teadmisi ka akadeemilise kunsti aluste kohta. Ringi töö eesmärk on arendada laste kunstialaseid teadmisi ja oskusi, rikastada fantaasiat ja loovust ning toetada noore loomingulist ellusuhtumist, mis tuleb kauks igal elualal.
Töövahenditeks on erinevad pliiatsid, guaššid, akvarellid, akrüülvärvid, tuššid, söed jne.


Image
Lastekoor

Lastekoor

Juhendaja
Age Toomsalu, Age.Toomsalu@kuristiku.ee
Kellele
4.-7. klassid
Tasu
Tasuta
Õppekeel
Eesti
Toimumise aeg
E ja K 8. tund
Toimumise koht
A004 ja aula

Lastekoor ei ole lihtsalt inimesed, vaid üks suur sõpruskond, kes armastab laulda. Lastekoor on esinenud peaaegu kõikidel suurematel ülekoolilistel üritustel, samuti on osa võetud erinevatest projektidest. Viimaste aastate tähtsündmuseks võib aga pidada osalemist XII noorte laulu- ja tantsupeol. Lastekoor korraldab erinevaid ühisüritusi ning laululaagreid, k.a arvatud öölaagreid koolimajas, mis on täis õppetööd, sporti, mänge ja söögitegemist. Nii et Sina, 4.-7. klassi õpilane, ära enam oota, vaid tule meile laulma!


Image
Mudilaskoor

Mudilaskoor

Juhendaja
Lisann Aljaste, Lisann.Aljaste@kuristiku.ee
Kellele
1.-3. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
N ja R 1. tund

Mudilaskoor on üks piisavalt paras punt laulumaiaid lapsi. Mudilaskoor on esinenud kõikidel suurematel ülekoolilistel üritustel, samuti on osa võetud erinevatest projektidest. Viimaste aastate tähtsündmuseks võib aga pidada osalemist XII noorte laulu- ja tantsupeol. Ning sellega asi ei piirdu. Juba 2019. a suvel toimub juubelihõnguline üldlaulupidu, mis saab selleaastase mudilaskoori eesmärgiks nr 1. Meid ootavad ees laululaagrid ja ühisüritused, nii et - võta kaasa hea tuju ja tule meile laulma!


Image
Multimeediaring

Multimeediaring

Juhendaja
Aivar Metsaveer, Aivar.Metsaveer@kuristiku.ee
Kellele
8.-12. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
R, alates 15:00

Tehnika – nii saab ühesõnaliselt kokku võtta selle ringi mõtte. Ringi ajaloo jooksul on tegeletud igasuguste ülesannetega. Läbi aastate on kooli sündmusi foto- ja videokaameratega jäädvustatud. Klassiruumidesse on aidatud paigaldada projektoreid ja arvuteid. Kooli kolimisel 2011. aastal aidati asenduskoolimajas üles ehitada ajutist arvutivõrku. Koolisündmusteks aula efektsemaks kujundamiseks on üles pandud ja alla võetud prožektoreid ning muud lavatehnikat. Lisaks on monteeritud videoid ja tehtud kõike, et korraldatav sündmus tehniliselt õnnestuks.
Kooli ürituste korraldamisel nimetatakse ringis osalevaid õpilasi tehnikameeskonnaks, kuhu kuuluvad nii poisid kui ka tüdrukud alates 8. klassist.
Kooliväliselt on osaletud Robotexil ja erinevatel video konkurssidel.


Image
Noortekoori huviring

Noortekoor

Juhendaja
Sirje Vasmann-Perend, Sirje.Vasmann-Perend@kuristiku.ee
Kellele
8.-12. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
T 15:40 ja R 14:45
Toimumise koht
Muusikaklass (C140)

Noortekoor on huviring, kus tegeletakse väga mitmekülgsete lugude laulmisega. Me tegeleme nii klassikalise koorilauluga ja võtame osa kõikidest laulupidudest ning ka pop- ja rockmuusika töötlusega. Noortekoori töömaht aastas on päris märkimisväärne - kindlasti paarkümmend lugu igal hooajal. Samuti peame noortekooris tähtsaks lavalist liikumist ja koreograafiat. Arendame ja varieerime pidevalt oma tegemisi erinevate projektide ja stiilidega.


Image
Õpetajate rahvatantsuring

Õpetajate naisrühm

Juhendaja
Andres-Aare Tooming, Andres-Aare.Tooming@kuristiku.ee
Kellele
Õpetajad ja vilistlased
Tasu
Kokkuleppel

Kooli kõige staažikam rahvatantsu viljeleja on naisrühm, kes on koos käinud juba üle 20 aasta. Tantsijate seas on läbi aastate olnud nii õpetajaid, lapsevanemaid kui vilistlasi. Rühma juhendajaks on olnud algusaastatest alates Ivi Talimäe.
Naisrühma iga-aastaseks traditsiooniks on saanud õpetajate rahvatantsurühmade festivalil osalemine. Seoses nimetatud sündmusega on käidud nii Pärnus, Kärdlas kui Karksi-Nuias. Ise oldi selle festivali korraldajad 2005. aastal. Mainimata ei saa jätta ka naisrühma osalemist suurtel tantsupidudel ning koolinoorte tantsupidudel õpetajate rühmade seas.


Image
Rahvatantsuring

Rahvatantsuring "Priisle"

Juhendaja
Andres-Aare Tooming, Andres-Aare.Tooming@kuristiku.ee
Kellele
1.-6. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
UUED 1.-3.kl – N 16:00; EDASIJÕUDNUD 3.-6.kl – T 18:00 & N 17:30

Laste rahvatantsurühm „Priisle“ on tegutsenud 5 aastat Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi juures õpetaja Andres-Aare Toominga juhendamisel. Varasemalt, alates 1980-ndatest aastatest juhendas rühma õpetaja Riina Raaga.
Oleme osalenud „Europeade“ tantsufestivalidel 2016 ja 2017. Lisaks osaleme alati kooli laulu- ja tantsupidudel, mis toimuvad juba 30 aastat, isadepäeva kontsertidel, jõulukontsertidel, vabariigi aastapäeva kontsertidel ja vabariiklikel laulu- ja tantsupidudel.
Meie repertuaaris on üle 30 rahvatantsu.


Image
Robootika huviring

Robootikaring

Juhendaja
Aivi Osman, Aivi.Osman@kuristiku.ee
Kellele
2.-4. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
K, 14:45-16:00
Toimumise koht
Nutiklass (B205)

Lapsed saavad ehitada ja programmeerida LEGO WeDo 2.0 roboteid. Robootikaringi eesmärgiks on tutvustada lastele robootikat ning anda neile esimene kokkupuude robotitega. Samuti pakkuda suuremale hulgale noortele infotehnoloogiaga seotud huviringides osalemise võimalust kasvatades seeläbi nende huvi loodus- ja täppisteaduste õppimise vastu.
Huviring on mõeldud neile, kes lisaks üldisele tehnikahuvile tahavad ise oma kätega midagi valmis ehitada. Õpitakse tundma töövahendeid ja mõõteriistu, tutvutakse elektroonika alustega nii teoreetiliselt kui praktiliselt,  programmeeritakse, joonestatakse arvutiga ja ehitatakse võistlusrobot. Kasutada saab muuhulgas 3D-printerit, sülearvuteid, tahvelarvuteid erinevate programmeerimisülesannete ja programmide jaoks, erialast tarkvara jms.

Vabade kohtade olemasolul saab registreerida juhendaja juures.


Image
Solistiring II kooliaste

Solistiring II kooliaste

Juhendaja
Sirle Truu, Sirle.Truu@kuristiku.ee
Kellele
5.-6.klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
K, 16:00

Üksi ja koos laulmine. Esimesed sammud n.ö. kooli laval. Ületame lavahirmu, õpime lava peal olema, käituma ja ka... naeratama... Peamised ülesastumised toimuvad kõikvõimalikel kooliüritustel. Eriti tublid saavad võimaluse end proovile panna laulukonkursil „Laulukarussell“. Laulma on oodatud 2.-6.klasside lapsed, kes tahavad veidi rohkem laulda kui tunniplaan võimaldab. Solistiringis parim tulemus on „Laulukarusselli“ väga tihedas konkurentsis Lasnamäe voorust edasi pääsemine Tallinna linna vooru.


Image
Solistiring vanem kooliaste

Solistiring vanem kooliaste

Juhendaja
Sirje Vasmann-Perend, Sirje.Vasmann-Perend@kuristiku.ee
Kellele
8.-12. klassid
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
Kokkuleppel
Toimumise koht
Muusikaklass (C140)

Solistiring tegeleb õpilaste vokaalse lavameisterlikkuse ja artistlikkuse arendamisega. Solistiring ei ole eraldiseisev üksus. Solistid teevad koostööd bändi ja noortekooriga ning on seeläbi mitmekülgsed solistid. Solistiringi eripära seisneb selle aktiivses väljundis. Me ei tegele lihtsalt õppimise ja õpetamisega, vaid tehtud töö jõuab kindlasti ka reaalse lavakogemuseni. Lisaks vokaalile pöörame tähelepanu ka lavalisele olemisele ja artistlikkusele. Esinemist pakuvad meie endi korraldatavad suurprojektid ja kõik muusikalised kooliüritused, mida on keskmiselt seitse korda aastas.


Image
Spordi huviringid

Spordiringid: Käsipall, maadlus, võrkpall, kergejõustik, jalgpall, korvpall, võimlemine

Kellele
1.-12. klass
Tasu
Tasulised
  • Käsipall P (1.-12. kl) - treenerid Kaspar Lees ja Mihkel-Matteus Luik; kontakt: hctallas@hot.ee
  • Maadlus P&T (1.-12. kl) - treener Tanel Renter; kontakt: tanel.renter@kuristiku.ee
  • Võrkpall P&T (1.-6. kl) - treener Liis Nesler; kontakt: liis.nesler@hotmail.com
  • Kergejõustik P&T (1.-6. kl) - treener Andres Raja; kontakt: andres.raja@kuristiku.ee
  • Jalgpall Infonet (1.-6. kl) - treener Rando Hallik; kontakt: huvi@ringid.ee
  • Jalgpall JK Kratid (1.-6.kl) - treener Vladimir Voskoboinikov; kontakt: vladimir.voskoboinikov@gmail.com
  • Korvpall T (1.-2. kl & 7.-9. kl) - treener Andra Viirpalu; kontakt: viirpaluandra@gmail.com
  • Esteetika- ja tantsukool (1.-7. kl) - treener ....; kontakt: inge.lukme@gmail.com
  • TIP-TOP iluvõimlemine - treener Jelena Agafontseva; kontakt: tiptop.klub@gmail.com

Spordiringis osalemise info ja ajad otse treenerilt.


Image
Tehnoring

Tehnoring

Juhendaja
Märt Tammisaar, Mart.Tammisaar@kuristiku.ee
Kellele
4.-9. klass
Tasu
Tasuta
Toimumise aeg
N 13:50-15:20 (algab 24. septembril)
Toimumise koht
A016 ja A018

Tehnoringis läbitakse teemad integreeritult, kus seotakse töö- ja tehnoloogiaõpetus, kunstiõpetus, füüsika, keemia, arvutiõpetus ja joonestamine. Näiteks, kui sügisel esimene teema on „joonestusprogrammid“, siis selle all tutvutakse erinevate CAD (computer aided design) programmidega. Samuti vaadatakse erinevaid materjale, mida on võimalik CNC (computer numeric control) freesi ja 3D printeriga töödelda ning võrraldakse nende omadusi. Õpilane õpib aru saama tehnoloogia olemusest, õpib seda kasutama ja arendama.


Image
Ukulele

Ukulele

Juhendaja
Age Toomsalu, Age.Toomsalu@kuristiku.ee
Kellele
5.-6. klassid
Tasu
Tasuta
Õppekeel
Eesti keel
Toimumise aeg
E & K 7. tund
Toimumise koht
Muusikaklass

Huviringi eesmärgiks on teha tutvust esmapilgul lihtsa, kuid alustavale muusikahuvilisele kasuliku pilli, ukulelega. Tutvutakse pilliga ja mänguviisidega. Õpitakse akorde ja proovitakse ka kokkumängu. Ukulele on suurepärane abimees inimesele, kes soovib laulda ja uusi laule õppida või kirjutada. Seetõttu on ukulele huviring eriti kasulik neile, kes huvituvad lisaks pillimängule ka laulmisest. Õpe toimub väikeses grupis. Isikliku pilli olemasolu ei ole vajalik.