30. august 2020

Head lapsevanemad ja õpilased!

Uus õppeaasta on kohe algamas. Enne uue õppeaasta algust tekivad ikka erinevad küsimused selle kohta, milline saab olema 1. september meie koolis ja mis saab edasi. Käesoleval aastal on neid küsimusi teadaolevatel põhjustel eriti palju, kuna eelmine õppeaasta lõppes distantsõppega.

Õppeaasta hakkab pihta tavapärases vormis, nagu see on läbi aegade alanud. Erinevuseks on ainult see, et suures grupis lapsevanemad ei saa tulla koolimajja sisse samal ajal õpilastega. Seega palume lastevanematel õppetöö ajal koolimajas olla ainult eelneval kokkuleppel kooli töötajaga ning vältida kontakti õpilastega, seda ka 1. septembril. Seetõttu toimuvad ka kõik aktused õues. Lapsevanemal on soovitatav kanda koolimajas viibides meditsiinilist maski.

Õpilastel tuleb teiste klasside õpilastega hoida võimalikult palju distantsi, vähendada aktiivset suhtlemist teiste klasside õpilastega nii koolis kui väljaspool seda. Tuleks vältida ilma põhjuseta koolimajas liikumist ja vahetundides minna õue. Kooli tuleb saabuda tunniplaanis määratud ajaks, mitte oluliselt varem ja tundide lõppedes lahkuda koheselt koolimajast.

Kool on vastavalt HTM ja Tallinna soovitustele välja töötamas kolme võimalikku edasise tegevuse stsenaariumi: rohelist, kollast ja punast stsenaariumit. Hetkel on meil käimas roheline (samas loodame, et nii see kõik ka jääb). Ent juhul, kui COVID-19-sse nakatunute arv hakkab tuntavalt kasvama, oleme valmis vastavalt vajadusele operatiivselt käivitama ka ülejäänud kaks stsenaariumit.

Septembri teisest poolest on õpilaste arvu vähendamise eesmärgil koolimajas päevasel ajal plaanis rakendada roteeruvat distantsõppe päeva 5.-12. klassi õpilastele. See tähendab, et igal klassil oleks üks päev nädalas tunniplaanijärgne koduõppepäev. Selline päev arendab ka distantsõppe õpioskusi. Täpsem info sel teemal tuleb klassijuhataja vahendusel.

Kõige olulisem nõue on, et kui peres on avastatud COVID-19 haigestunu, siis jääb õpilane koju ja tuleb kooli pärast seda, kui arst on selleks loa andnud, s.o. peale isolatsioonis olemist ja negatiivse testi tulemuse saamist. Lapsevanem informeerib sellest klassijuhatajat. Kool on hankimas ka termokaameraid, mis peaks aitama paremini vältida haigete laste tulemist kooli.

Kui õpilase COVID-19 diagnoos leidis kinnitust, teavitab lapsevanem sellest kohe klassijuhatajat. Haigusjuhust informeerib klassijuhataja  antud klassi õpilasi ja vanemaid, õppealajuhatajat ja direktorit. Klass jääb kaheks nädalaks kodusesse karantiini. Haigestunu peab perioodi lõpus tegema uue testi ja kooli tohib tulla alles peale negatiivse tulemuse saamist.

Kui õpilane tunneb koolipäeva jooksul, et ta on haigestunud, tunneb ennast halvasti, peab ta pöörduma kohe kooliõe poole, kes järgib kehtestatud isoleerimise nõudeid ning teavitab seejärel vastava kooliastme õppejuhti ja lapsevanemat.

Kui olete viibinud enne kooliaasta algust välisreisil, siis jälgige nimekirja riikidest, mille puhul tuleb viibida 14 päevases karantiinis. Karantiiniajal kooli mitte tulla. Karantiinis olekust teavitada klassijuhatajat. Meie koolis pole õppeperioodi ajal reisimine soositud, kui aga siiski langetate otsuse oma laps kooli ajal reisile kaasa võtta, peab see õpilane jääma reisijärgselt kaheks nädalaks kodusesse karantiini. Sama kehtib koolivaheajal reisides.

Haigena kooli mitte tulla! Vähemategi külmetus/viirushaiguste tunnuste ilmnemisel (nohu või köha või palavik) jääb õpilane kindlasti koju. Edasise osas konsulteerida perearstiga, taotleda COVID-19 testi tegemist.

Õppepäeva jooksul, sh peale WC kasutamist, enne söömist pesta korduvalt käsi. Soovitav on võtta kaasa isiklik pudel desinfitseeriva kätegeeliga, mida saab vajadusel kasutada.

Õpilastel, kes kuuluvad riskigruppi või kelle peres on riskigruppi kuuluvaid pereliikmeid või, kes leiavad, et turvalist vahemaad on koolis raske hoida, on soovitav kasutada siseruumides kaitsemaski. Lapsevanemal on õigus taotleda lapsele koduõpet, mis toimub vanema juhendamisel ja vastutusel.

Vanemate klasside õpilastel on soovitatav kasutada koroonaäppi Hoia.me.

Distantsõppel viibimise ajal on õpilasel vajalik arvuti, mis võimaldab videotundides osalemist (mikrofon, kaamera) ja Office 365 kasutamist.

Soovin kõigile tegusat ja edukat uut 2020/2021. õppeaastat! Püsige terved!

Raino Liblik

Veel uudiseid

04.04.2021
Märtsikuu tegijad ja klassijuhataja
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab märtsikuu tegijaid ning kuu klassijuhatajat. Loe edasi...
14.03.2021
Tule meie kooli õppima!
Avatud on kandideerimine õppima asumiseks meie kooli algavaks 2021/2022 õppeaastaks. Loe lähemalt ...
11.03.2021
Veebruarikuu tegijad ja klassijuhataja
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab veebruarikuu tegijaid. Tallinna kuu klassijuhataja on meie Siiri Vilgats. Loe edasi...
21.02.2021
Koolivaheaeg ja distantsõpe
Head lapsevanemad ja õpilased! Käes on koolivaheaeg ja õpilastel võimalus puhata. Palju õnne ja head tervist Eesti Vabariigile, meile kõigile! Juhime ...
09.02.2021
Jaanuarikuu tegijad
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab jaanuarikuu tegijaid. Loe edasi...
28.01.2021
Peatumine ja parkimine kooli hoovis
Head lapsevanemad! Kooli õpilaste ja töötajate arv on kasvanud ja sellega seoses on tõusnud kooli hoovis parkivate ja liiklevate autode arv. Tekkinud ...
25.01.2021
Ahoi, õpilased - hääletama!
Veebruaris saab iga nädal ühel päeval olema lõunasöögiks just õpilaste välja valitud toit. Õpilane, vali küsitluses olevast listist endale ...
22.01.2021
Õppetöö alates 25. jaanuarist
Alates 25. jaanuarist 2021 tulevad kõik õpilased taas kooli, algab tavapärane õppetöö. Kuna olukord Tallinnas ja eelkõige Lasnamäel pole viiruse ...
20.01.2021
Detsembrikuu tegijad
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab jõulukontserdi korraldajaid ja esinejaid: Väikesed lauljad: juhendaja Lisann Aljaste, 2. ja 3 ...
20.01.2021
Tallinna aasta spordisõbralikum õpetaja
Tallinna aasta spordisõbralikemad õpetajad 2020 on Alari Põlm Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist, Eva Laidvee Tallinna Pääsküla Koolist ja Raina ...