6. aprill 2020

Austatud lapsevanem!

Selleks, et distantsõppe perioodil oleks aineõpetajatel võimalus ka II-III kooliastme ja gümnaasiumi õpilastele anda sõnalist tagasisidet, otsustas kooli õppenõukogu 3.04.2020.a. viia õppekavasse ajutiselt sisse muudatus distantsõppe perioodiks, kus ka 4.-12. klassis tohib tagasiside andmiseks kasutada märgist „k“, mille juurde on õpetajal võimalik lisada kommentaar õpilase esitatud töö kohta. Tagasiside eesmärk on anda suuniseid, kuidas edasi õppida ning mida parema tulemuse saavutamiseks teha. Samuti on õpetajal sel viisil võimalik tunnustada lapse head saavutust ja kirjeldada, mis tal töö puhul hästi õnnestus. Numbriline hindamine 4.-12. klassis sellega seoses ei kao ja hetkeseisuga on plaanis ikkagi kolmanda trimestri lõpus õpilasi kokkuvõtvalt numbriliselt hinnata. Märk „o“ jääb endiselt käibele kui tegemata töö tähis.

Möödunud on juba 3 nädalat distantsõppes. Õpime nii meie kui Teie ja ainsaks lahenduseks on erinevate osapoolte mõistev suhtumine ja panustamine. Ja seda kõike Teie laste õpiharjumuste säilitamise ja tulevikus suuremate võimaluste nimel. Aitäh paljude vastuste eest tagasiside küsitluses, oleme sellest juba teinud järeldusi ja otsuseid. Loomulikult on Teie kõigi arusaam ja ootused õppimisest, õpetamisest ning laste toetamisest erinev, aga siiski püüame anda endast parima erinevate väljakutsete ees.

Psühholoog Tiia Lister on toonud välja järgnevad punktid. Kui teil praegusel perioodil on kodus hästi, siis kindlasti olete nõus sellega:
1. Te olete rõõmsad ja üksteist toetavad – see aeg on tulnud perele ja lapsele kasuks ka õppimises.
2. Teil on tekkinud päevaplaanid, selged rutiinid – õppimise, söömise, magamise ja mängude ajad. Ja need aitavad koos tegutseda ja „kord“ on majas heas mõttes.
3. Te saate koos kooliga, õpetajatega hästi suheldud ja kõik sujub, ka õppimise juhised, õpiplaanid ja tagasiside.
4. Te tunnete eduelamust, et olete tulnud toime, olete õppinud koostööd tegema ja kõik arenenud huvitavaid asju avastades. Olete olnud väga tublid!

Kui teil ei ole päris hästi ja peaksite mõtlema selle muutmise peale:
1. Te kodus on pinged kasvanud ülepea – mõnede emotsioonid on plahvatanud, mõni nutnud ja mõni loobunud pingutamast.
2. Palju, mis puudutab õppimist, on muutunud ebameeldivaks, sest selles pole jõukohasust, ülesannete selgust ega arusaadavat plaani.
3. Suhted ja kontakt kooli või õpetajatega on olematu või keeruline.
4. Tunnete läbikukkumist või süütunnet. Süüdistate kedagi, kes on selle olukorra teie koju toonud – viirust, riiki, kooli.

Mida teha, et asjad vähegi rahuneksid ja muutuksid paremaks ka õppimise jaoks edaspidi:
1. Kirjutage paberile või rääkige omavahel – mida teist igaüks vajaks, et saaks olla rahulikult koos, oleks hea olla ja ka veel õppida. Tunnustage üksteist ja jagage positiivseid tundeid!
2. Tehke selgeks oma olemises isiklik koht (tuba, nurk, tool) ja pange piirid, mis peavad. Või leppige kokku vähemalt aeg, kus saate oma kohas rahus olla. Et kõik saaksid lõõgastuda ja rahuneda. Arvestage üksteisega!
3. Tehke kõigile kodus teisi arvestav päevaplaan - ka õppimise, puhkuse, kodutööde, õues oleku ja mängimise suhtes. Täitke kõik seda igal päeval, et tekiks selgus kaose asemel!
4. Küsige, millist abi keegi vajab ja pakkuge seda. Võtke alati pakutud abi vastu, kui see sobib!
5. Võtke ise julgus suhelda omavahel, ka kooli ja õpetajatega.

Olge oma pere ajakasutuse, ruumilahenduste, päeva ja õppimise peremees! Otsustage, mis teie peres toimub ja millega saate hakkama! Keegi teine ei hakka teie pingeid hiljem maandama, kui lasete välise „juhtimise“ ülepea kasvada!

Olgem terved!

Raino Liblik
Direktor
Tallinna Kuristiku Gümnaasium

Veel uudiseid

22.01.2021
Õppetöö alates 25. jaanuarist
Alates 25. jaanuarist 2021 tulevad kõik õpilased taas kooli, algab tavapärane õppetöö. Kuna olukord Tallinnas ja eelkõige Lasnamäel pole viiruse ...
20.01.2021
Detsembrikuu tegijad
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab jõulukontserdi korraldajaid ja esinejaid: Väikesed lauljad: juhendaja Lisann Aljaste, 2. ja 3 ...
20.01.2021
Tallinna aasta spordisõbralikum õpetaja
Tallinna aasta spordisõbralikemad õpetajad 2020 on Alari Põlm Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist, Eva Laidvee Tallinna Pääsküla Koolist ja Raina ...
14.01.2021
Õppetöö alates 18. jaanuarist
18.-22. jaanuarini jätkub õppetöö koolis sarnaselt käesoleva nädalaga. Kontaktõppel koolimajas on 1.-4. ning 9. ja 12. klasside õpilased. 9. ja 12 ...
10.01.2021
9.-12. klassi õpilane - liitu rahvusvahelise projektiga!
Hei, 9.-12. klassi õpilane! Meie koolis käivituvad uued rahvusvahelised projektid: Soovid uusi rahvusvahelisi sõpru? Tahaksid arendada oma inglise ...
08.01.2021
Õppetöö jaanuaris
Loodame, et uus aasta jätab selja taha eelmise aasta katsumused ja haigused. Algaval õppenädalal 11.-15. jaanuaril toimub õppetöö koolimajas kohapeal kontaktõppena ainult 1.-4., 9. ja 12. klassile... Loe edasi.
25.12.2020
Kogume pühade kilomeetreid!
Selleks, et nüüd pikal vaheajal aktiivne eluviis säiliks ja jõululaudade taga kilod ei koguneks, teeme ühe liikuva üleskutse! Eesmärk on koguda 103km ...
21.12.2020
Meie kooli jõulud 2020
Käesoleval aastal tähistab ka meie kool jõule teisiti - tavapärane jõulukontsert kirikus jäi ära. Seetõttu saab sel aastal meie tublide õpilaste ...
11.12.2020
Õppetöö enne jõule
Head lapsevanemad! Meie kooli järgmise nädala õppekorraldus on järgmine: Gümnaasiumi osas jätkub tavapärane distantsõpe sarnaselt eelmistele ...
09.12.2020
Novembrikuu klassijuhataja ja teised tegijad
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab tublisi tegijaid ja klassijuhatajaid. Loe lähemalt...