19. aprill 2020

Algas koolivaheaeg!

Head õpilased ja lapsevanemad!

Soovin teile head koolivaheaega. Seekord on koolivaheaeg kohe eriline. Olen kindel, et oskate seda nautida ja samas peate endiselt kinni 2+2 reeglist ning hoiate ennast! Meie õpilased on ilusti järginud 2+2 ja kodus püsimise reegleid, oluline on neid meeles pidada ka puhates. Meil kõigil on oma roll ja vastutus viiruse leviku tõkestamisel.

Distantsõpe on nõudnud paljudelt tõsist pingutust. Pikisilmi oodatud vaheaeg annab võimaluse lisaks puhkamisele ka kinnistada õpitut ning valmistuda õppeaasta lõpuks.

HTM kutsub üles jagama häid mõtteid, kuidas eriolukorra ajal tervisele ohutul viisil ja leidlikult sisustada 20.-26. aprillini kestvat vaheaega. Üleskutse on mõeldud kõigile – õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele, koolidele, asutustele, organisatsioonidele, partneritele.

Põnevaid mõtteid, tegevusi ja algatusi koondatakse portaali Teeviit, kus kõigil on võimalik ammutada inspiratsiooni koolivaheaja veetmiseks.

Igaüks saab anda oma panuse, täites portaalis vormi, saates kirja aadressile teeviit@teeviit.ee või jagades sotsiaalmeedias postitusi teemaviitega #sisukasvaheaeg.

Kui COVID-19 epideemia taandub, algab koolides pärast 15. maid üleminekuaeg, mil kontaktõpe on pigem erandlik ning mõeldud eelkõige lõpetajatele ja lisatuge vajavatele õpilastele. Lõplikult ja täpsemalt otsustame mai alguses edasise õppetöö toimumise. Kindlasti ei teki kõigil õpilastel kohustust ega võimalust kooli minna, valdavalt jätkub distantsõpe. Enne seda peab olema ühiskonnale ekspertidelt antud tõenduspõhine sõnum, et olukord riigis võimaldab seda teha.

Pärast 15. maid algab üleminekuaeg, mille käigus saab:
✓ hinnata distantsõppe ajal õpilaste edenemist õppetöös;
✓ vajadusel aidata järele õpilasi, kellele distantsõpe nii hästi ei sobinud;
✓ korraldada projektõpet (lugemist, uurimist, katsetamist nõudvate probleemide lahendamine);
✓ viia läbi arenguvestlusi;
✓ teha kokkuvõtteid õppeaastast;
✓ teha ettevalmistusi eksamiteks.   

Sel õppeaastal peab ära jätma kõik suuremad üritused (lõpuekskursioonid, aktused, koolidevahelised võistlused jne). Kindlasti mõtleme midagi välja, et 9. ja 12. klasside koolilõpp mingis vormis oleks ikka pidulik. Kõik ettepanekud on oodatud!

Lisaks kutsun teid kõiki sellel keerulisel ajal märkama enda või oma lapse õpetajat ja teisi kooli töötajaid. 26. aprilliks tuleb esitada Haridus- ja Teadusministeeriumile kandidaate Aasta õpetaja tiitlile, kus mitmeid erinevaid kategooriaid. Kuristiku Gümnaasiumis on väga palju inimesi, kes on varasemalt teinud oma tööd pühendunult ja edukalt, ning neid, kes on end leidnud eriliselt just nüüdsetes oludes, näidanud end hoopis teistsuguse pedagoogina.

Mul on teile kõigile siiras palve – märgake, tunnustage! Esitage kindlasti ja juba täna kandidatuure mainitud konkursile, kui te pole veel jõudnud seda teha. Ärge seekord visake tänasida toimetusi homse varna!
Märgates, toetades ja tunnustades üksteist – teete ka iseendid nähtavamaks.

Esitage julgesti kandidaate Aasta õpetaja konkursile. Vastava info leiate ministeeriumi kodulehelt.

Soovin teile jõudu ja loomulikult tugevat tervist!

Raino Liblik
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor

Veel uudiseid

30.08.2020
Head lapsevanemad ja õpilased!
Uus õppeaasta on kohe algamas. Enne uue õppeaasta algust tekivad ikka erinevad küsimused selle kohta, milline saab olema 1. september meie koolis ja ...
28.08.2020
Hei, kõik muusikalised ja tantsulised Kuristiku noored (8.-12. klass)
On aeg teha midagi suurt ja huvitavat! TKG noortekoori seltskond käivitab uue projekti ja nüüd on avatud ka meie ridadesse ühinemine. Kui tahad laulda ...
18.08.2020
Kilekaante müük ja õpikute väljastamine algavaks õppeaastaks
2.-12. klasside õpilased saavad õpikud kätte õpilaspileti või selle puudumisel ID-kaardi alusel. Kui õpilane ei saa ise tulla, siis võib tulla ka lapsevanem koos lapse dokumendiga. Samuti toimub kilekaante müük...
21.06.2020
Distantsõppel jagati 5000 toidupakki
Seoses eriolukorraga otsustas Tallinna linn pakkuda koolilastele võimalust saada koolist koolilõunat ning hiljem 6-päeva jagu toiduvaru. Tallinna ...
16.06.2020
Kuristiku videopäevikute netimängu tulemused
3. juunil toimus Kuristiku videopäevikute netimäng, mis kestis 5. juuni õhtuni. Algselt planeeriti selgitada välja 1.-3. koht, aga tulemused näitasid, ...
10.06.2020
Kevadkuude tegijad
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab sellel keerulisel ajal kogu Kuristiku Gümnaasiumi kooliperet! Tsiteerides lapsevanemat / vilistlast / hoolekogu liiget... Loe edasi.
14.05.2020
Osale 15. mail e-etteütlusel
Tähistagem Tallinna päeva targalt, huvitavalt, turvaliselt ja kontaktivabalt! Kogu koolipere on oodatud panema end proovile ülelinnalisel e-etteütlusel Tallinna päeval, 15. mail kell 12.
19.04.2020
Algas koolivaheaeg!
Head õpilased ja lapsevanemad! Soovin teile head koolivaheaega. Seekord on koolivaheaeg kohe eriline. Olen kindel, et oskate seda nautida ja samas ...
17.04.2020
Märtsikuu 2020 tegijad
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab tublisid õpilasi ja töötajaid.
10.04.2020
Kevadpühade tervitus
Ainuüksi viimase nelja nädala jooksul on maailm meie ümber muutunud uskumatult palju. Meil ei ole hetkel vabadust minna sinna, kuhu tahaksime, kuid ...