29. aprill 2022

Erasmus+ ACT projekti: Mesafe Fen ve Teknoloji Lisesi õpilasvahetus Türgis

24.-29. aprill 2022 toimus Erasmus+ ACT projekti reis Bursasse, Mesafe Fen ve Teknoloji Lisesi reaalkooli. See oli esimene õpilaste projektipõhine kohtumine pärast Covid19 pandeemiat, mille tõttu kõik projektitegevused olid edasi lükatud.

Bursasse sõitsime praamiga üle Marmara mere, mis oli omaette põnev kogemus. Mesafe Fen ve Teknoloji Lisesi koolis tervitasid meid kõiki Türgi õpilased ning projektis osalevad õpetajad juba koolimaja peaukse juures. Meile tutvustati nädalakava ning jagati koolimeeneid. Seejärel tehti meile tuur mööda koolimaja ja tutvustati uhkeid erakooli võimalusi. Kooli direktor isiklikult tegi põhjalikku ettekande Türgi haridussüsteemist ja nende kooli õppekavast. Saime oma Hispaania, Leedu ja Türgi partnereid tundma õppida läbi põnevate tutvumismängude. Iga osaleja sai õhupalli osaleja nimega ning pidi leidma selle inimese ja andma selle palli talle.

Üsna varsti algas meie esimene töötuba, kus me pidime tegema 3D mudeli. Samuti anti meile võimalus valmistada VR-prille. Peale seda külastasime Bursa ajaloomuuseumit, mille käigus saime teada palju uut Bursa kohta, kus elab üle 1,5mln inimese ja mis oli kunagi Ottomani Impeeriumi esimene pealinn.

Teine päev kujunes meil inseneeria temaatiliseks päevaks, mille käigus pidime programmeerima releed, et selle tuluke vilguks või tuhmuks. Kõlada võib see vägagi lihtsalt, kuid praktikas midagi kerget tegelikult ei olnud. Pani imestama, kuidas Türgi õpilased oskavad seda valdkonda nii hästi. Järgnevalt saime panna proovile oma treimisoskused. Tõeliselt põnev kogemus! Kodus on nüüd täiesti iseenda poolt tehtud meelusikas! Peale pikka tööpäeva arvutiklassis, läksime taas avastama imelist Bursa linna. Täpsemalt käisime hauakambrites, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse, ning Bursa suures mošees Grand Mosque of Bursa. Palava ilma tõttu oli võimatu hakkama saada ilma jäätiseta, seetõttu ostsime lausa kaks Türgi imemaitsvat dondurma’d.

Kolmas päev algas Scratchi platvormi tundmaõppimisega. Pidime programmeerima üht välja valitud tegelast liikuma vastavas suunas. Taas oli vaja saada hakkama uues keskkonnas.

Iga päev, vaheaegade ajal, saime veeta aega õues rahvusvahelises seltskonnas. Saime arutada erinevaid asju, diskuteerida ning üksteist paremini õppima tunda. Mesafe kooli õpilased olid väga külalislahked ja abivalmid. Pean mainima ka seda, et töötoad olid seotud robootika ja inseneeriaga, mis pani meid väga hästi proovile ning testis meie inglise keele oskuseid. Pauside ajal tuli meil leida ühiseid teemasid ja jätkata vestlust samuti kasutades ainult inglise keelt.

Reisi käigus õppisime nii Türgi riigi, inseneeria alaste teemade kui ka Türgi haridussüsteemi kohta. Samuti leidsin uusi tutvusi ning panin oma inglise keele oskuse proovile. Arvan, et sellised õpilasvahetused on igati kasulikud ning leian, et nad laiendavad õpilaste silmaringi. Kui mul tulevikus tekib võimalus osaleda õpilasvahetuse programmis, siis kindlasti haaran sellest kahe käega!

Maria Kulikova, 12.a

Veel uudiseid

17.06.2024
Kuristiku Gümnaasiumi lõpuaktused
Põhikooli lõpuaktus toimub 21. juunil 2024 kell 12:00 ja gümnaasiumi lõpuaktus samal päeval kell 16:00 koolimaja aulas. Otseülekande videolink tuleb siia uudisesse 10 minutit enne aktuse algust.
11.04.2024
Edu õpilastööde konkursil
9.–10. aprillil toimus Tartu AHHAA keskuses õpilaste teadusfestival juba 23. korda, kuid see kord oli eriline, sest õpilasuurimuste konkursi ...
31.03.2024
Ehitame maja!
Reedel, 22. märtsil algasid kooli hoovis moodulmaja ehitustööd. Rõõmustame, et meie kool on lastevanemate poolt hinnatud ja usaldatud ning aina rohkem ...
08.03.2024
Vastuvõtt uueks õppeaastaks on avatud!
Alates 1. märtsist 2024 saab registreerida õppima asumiseks meie kooli. Tutvu lähemalt tingimustega...
15.12.2023
Meie kool liitus KiVa programmiga!
Alates sellest õppeaastast on meie koolis KiVa programm! KiVa on Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi tellitud ning Turu ülikooli teadlaste välja ...
07.12.2023
Kuristiku jõulukontsert 14. detsembril 2023
Kontsert toimub Jaani kirikus algusega kell 18.00. Kontserdi kava leiad sellest uudisest.
17.10.2023
EACiti projektikohtumine Belgias 8.-14. oktoobril 2023
8.10 kuni 14.10.2023 toimus EACiti viimane kohtumine Brüsselis. Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist osalesid õpilased 11. ja 12. klassidest ning õpetajad ...
17.08.2023
Õpikute väljastamine ja kilekaante müük
Palun tähelepanelikult tutvuda graafikuga ning tulla õigel ajal. Võlglastele ei väljastata õpikuid enne võlgnevuse kustutamist!
09.07.2023
Päikselist suvevaheaega!
Täpselt nädal on möödunud XIII noorte laulu- ja tantsupeost ja küllap on proovide väsimus nüüdseks juba välja puhatud. Aga rongkäigust ja laulupeost ...