19. aprill 2020

Algas koolivaheaeg!

Head õpilased ja lapsevanemad!

Soovin teile head koolivaheaega. Seekord on koolivaheaeg kohe eriline. Olen kindel, et oskate seda nautida ja samas peate endiselt kinni 2+2 reeglist ning hoiate ennast! Meie õpilased on ilusti järginud 2+2 ja kodus püsimise reegleid, oluline on neid meeles pidada ka puhates. Meil kõigil on oma roll ja vastutus viiruse leviku tõkestamisel.

Distantsõpe on nõudnud paljudelt tõsist pingutust. Pikisilmi oodatud vaheaeg annab võimaluse lisaks puhkamisele ka kinnistada õpitut ning valmistuda õppeaasta lõpuks.

HTM kutsub üles jagama häid mõtteid, kuidas eriolukorra ajal tervisele ohutul viisil ja leidlikult sisustada 20.-26. aprillini kestvat vaheaega. Üleskutse on mõeldud kõigile – õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele, koolidele, asutustele, organisatsioonidele, partneritele.

Põnevaid mõtteid, tegevusi ja algatusi koondatakse portaali Teeviit, kus kõigil on võimalik ammutada inspiratsiooni koolivaheaja veetmiseks.

Igaüks saab anda oma panuse, täites portaalis vormi, saates kirja aadressile teeviit@teeviit.ee või jagades sotsiaalmeedias postitusi teemaviitega #sisukasvaheaeg.

Kui COVID-19 epideemia taandub, algab koolides pärast 15. maid üleminekuaeg, mil kontaktõpe on pigem erandlik ning mõeldud eelkõige lõpetajatele ja lisatuge vajavatele õpilastele. Lõplikult ja täpsemalt otsustame mai alguses edasise õppetöö toimumise. Kindlasti ei teki kõigil õpilastel kohustust ega võimalust kooli minna, valdavalt jätkub distantsõpe. Enne seda peab olema ühiskonnale ekspertidelt antud tõenduspõhine sõnum, et olukord riigis võimaldab seda teha.

Pärast 15. maid algab üleminekuaeg, mille käigus saab:
✓ hinnata distantsõppe ajal õpilaste edenemist õppetöös;
✓ vajadusel aidata järele õpilasi, kellele distantsõpe nii hästi ei sobinud;
✓ korraldada projektõpet (lugemist, uurimist, katsetamist nõudvate probleemide lahendamine);
✓ viia läbi arenguvestlusi;
✓ teha kokkuvõtteid õppeaastast;
✓ teha ettevalmistusi eksamiteks.   

Sel õppeaastal peab ära jätma kõik suuremad üritused (lõpuekskursioonid, aktused, koolidevahelised võistlused jne). Kindlasti mõtleme midagi välja, et 9. ja 12. klasside koolilõpp mingis vormis oleks ikka pidulik. Kõik ettepanekud on oodatud!

Lisaks kutsun teid kõiki sellel keerulisel ajal märkama enda või oma lapse õpetajat ja teisi kooli töötajaid. 26. aprilliks tuleb esitada Haridus- ja Teadusministeeriumile kandidaate Aasta õpetaja tiitlile, kus mitmeid erinevaid kategooriaid. Kuristiku Gümnaasiumis on väga palju inimesi, kes on varasemalt teinud oma tööd pühendunult ja edukalt, ning neid, kes on end leidnud eriliselt just nüüdsetes oludes, näidanud end hoopis teistsuguse pedagoogina.

Mul on teile kõigile siiras palve – märgake, tunnustage! Esitage kindlasti ja juba täna kandidatuure mainitud konkursile, kui te pole veel jõudnud seda teha. Ärge seekord visake tänasida toimetusi homse varna!
Märgates, toetades ja tunnustades üksteist – teete ka iseendid nähtavamaks.

Esitage julgesti kandidaate Aasta õpetaja konkursile. Vastava info leiate ministeeriumi kodulehelt.

Soovin teile jõudu ja loomulikult tugevat tervist!

Raino Liblik
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktor

Veel uudiseid

14.05.2021
Aprillikuu tegijad ja klassijuhataja
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab aprillikuu tegijaid ning kuu klassijuhatajat. Loe edasi...
10.05.2021
ÕF Veel jõudis parimate sekka
Pärast pikka aastat järjepidevat ja pingutavat tööd on meie kooli ÕF Veel jõudnud Eesti Parima Õpilasfirma konkursi finaali – 24 konkurentsitult parima õpilasfirma sekka. Loe edasi...
04.05.2021
Meie kool osaleb rahvusvahelises teadusuuringus „Noorte digipädevused“
Meie õpilastel avanes võimalus anda oma panus teadusuuringusse “Noorte digipädevused” (Youth Skills ehk ySKILLS), milles osaleme kolmel aastal koos ...
04.04.2021
Märtsikuu tegijad ja klassijuhataja
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab märtsikuu tegijaid ning kuu klassijuhatajat. Loe edasi...
14.03.2021
Tule meie kooli õppima!
Avatud on kandideerimine õppima asumiseks meie kooli algavaks 2021/2022 õppeaastaks. Loe lähemalt ...
11.03.2021
Veebruarikuu tegijad ja klassijuhataja
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab veebruarikuu tegijaid. Tallinna kuu klassijuhataja on meie Siiri Vilgats. Loe edasi...
21.02.2021
Koolivaheaeg ja distantsõpe
Head lapsevanemad ja õpilased! Käes on koolivaheaeg ja õpilastel võimalus puhata. Palju õnne ja head tervist Eesti Vabariigile, meile kõigile! Juhime ...
09.02.2021
Jaanuarikuu tegijad
Tallinna Kuristiku Gümnaasium märkab ja tunnustab jaanuarikuu tegijaid. Loe edasi...
28.01.2021
Peatumine ja parkimine kooli hoovis
Head lapsevanemad! Kooli õpilaste ja töötajate arv on kasvanud ja sellega seoses on tõusnud kooli hoovis parkivate ja liiklevate autode arv. Tekkinud ...
25.01.2021
Ahoi, õpilased - hääletama!
Veebruaris saab iga nädal ühel päeval olema lõunasöögiks just õpilaste välja valitud toit. Õpilane, vali küsitluses olevast listist endale ...