Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

9. sept – Lastevanemate koosolek
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
Eelkool 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2019 » Märts 2019

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Märts 2019

Tubli instrumentalist Eliise Einama
Friday, 03.05, lisas kylli

Eliise.jpgMärtsi lõpus toimus Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklik konkurss "Parim noor instrumentalist 2019".
Klaveri erialal saavutas meie 4.a klassi õpilane Eliise Einama tubli 2. koha. Osalejaid oli kokku 43. Pidulikult anti karikas üle Mustpeade majas.

Mai algul lendab Eliise Itaaliasse, Rooma, kus osaleb rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil. 

Soovime talle palju toredaid kordaminekuid!

2.c klassi nutitund lastevanematega
Tuesday, 30.04, lisas viia

nutitund2019.jpgKolmapäeval, 17. aprillil toimus meie koolis avatud nutitund lastevanematele. Oli ilus ja päikesepaisteline hommik, kui 2c klassi õpilased ja nende vanemad tulid koos õpetaja Kati Leppaga nutiklassi, et osa võtta nutikuu raames korraldatud üritusest „Nutitund lastevanematega 2019“.

Nutitunniks olid valmis pandud õpilaste lemmikseadmed: Ozobotid, Blue-Botid, 3Doodler 3D pliiatsid. Lisaks said nii õpilased kui ka lapsevanemad tutvuda Lego WeDo 2.0 komplektidega.

Õpilased ja lapsevanemad jaotasime viieks rühmaks ja iga laua juures sai tegutseda 15 minutit ja siis toimus vahetus. Eesmärgiks oli, et kõik saaksid kõiki seadmeid proovida. Kui ülesannete juhised said jagatud, alustasid kõik rõõmsalt tegevustega.

Tunnis valmisid põnevad Ozobotirajad, 3D pliiatsiga tehtud prillid, liblikad, lillepotid ja muud loomingulised esemed. Lisaks ehitasid õpilased Lego WeDo 2.0 klotsidest juhise järgi Milo roboteid ja programmeerisid neid liikuma.

Tunni lõpus küsisime tagasisidet ka lastevanematelt. Nad olid üllatunud, et lapsed oskasid erinevaid seadmeid kasutada. Eriti üllatas, et Milo robotite ehitamine ja programmeerimine ei valmistanud suuri raskusi vaatamata sellele, et tegemist oli laste jaoks uue asjaga.

Lapsevanemad esitasid ka küsimuse, et kui juba 2. klassis tehakse selliseid keerulisi asju, siis mida nad tulevikus edasi õpivad. Küsimus sai koheselt ka vastuse, et suuremates klassides minnakse üle keerulisemate EV3 legokomplektidega ja pogrammeerimisülesannetega ning Ficher Technicks projektidega.

Kokkuvõtteks oli väga aktiivne ja tore tund, mis meeldis nii lastele kui ka lastevanematele.

Kirsti Vooglaid 

Külaskäik Loova Tuleviku Kooli
Sunday, 28.04, lisas kylli

57364836_2008811846091055_584377648340271104_n___Copy__2_.jpgNeljapäeval, 18. aprillil külastasid meie klassiõpetajad Ly, Aire, Kadri, Kati, Viia ja Külli Loova Tuleviku Kooli
Loova Tuleviku erakool tegutseb alates 2017. aastast ja hetkel õpib seal 22 õpilast: 1. klass ning 3.-4. liitklass. Kool kasvab ning plaanitakse jõuda välja III kooliastmeni. 

Kool lähtub ideaalist, et terviklik inimene (keha, mõistus, emotsioonid, väärtused) on tasakaalusuhtes oma keskkondadega (loodus-, tehis-, virtuaalne-, sotsiaalne- ja kultuurikeskkond). Kooli missioon on pakkuda õpilastele võimalust õppida loovalt ning praktiliste ja eluga seotud tegevuste kaudu. Samuti on kooli prioriteediks väikesed klassid (maksimum 15 õpilast klassis), sest on väga palju õpilasi, kellele ei sobi õppetöö suures rühmas. 

Koolikülastuse käigus vaadeldi tunde ning õpetajate ühises vestlusringis vahetati kogemusi. Ühiselt leiti, et seesugused kohtumised on mõlemapoolselt väga rikastavad.

Märtsikuu tegijad
Thursday, 25.04, lisas aivar

Märtsikuu 2019 tegijad on...

õpilane Claudia Järve 6.b - kes pälvis Keelenutt 2019 võistlusel parima kooliloo kirjutaja eripreemia. Juhendaja õpetaja Merilyn Martis.

Kuu tegu on emakeele nädal koos eesti keele ainesektsiooni õpetajatega, Priit Ratassepa eestvedamisel ning kõnevõistlusel osalejad: 

Robert Kapanen 12
Katrin Gross 12
Jako Kesküla 11.a
Triinu Orgmäe 11.b
Rain Leini 11.b
Bogdan Labanov 10.a
Regina Mihhailova 10.b
Silvia Šults 9.b
Jan Anders Võisula 9.b
Karmen Talviste 9.c
Juliana Kosmin 9.c

Õnnitlused kõikidele!

Ootame uute tegijate nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Teisipäeval suur volbrijämm
Thursday, 25.04, lisas aivar

Teisipäeval, 30. aprillil algusega kell 16.00 toimub meie koolimaja aulas suur volbrijämm, kus esinevad koolibändid Damaged (Laagna Gümnaasium), Flashback Thursday (Kristiine Gümnaasium), Go Rok56 (Lilleküla Gümnaasium), Oxygen (Lasnamäe Vene Gümnaasium) ja loomulikult meie enda oma Kõigile ja kirssidega!

Üritust väisab ja oma panuse annab Toro Blanco (endise nimega Steps to Synapse), kohal on mentor Reigo Ahven. Üritus kestab orienteeruvalt kella 21.00, avatud on kohvik.

Tule omadele kaasa elama, kõigi esinejate hulgast valitakse publiku lemmik.

Maa päeva tähistati pihlakate istutamisega
Friday, 19.04, lisas kylli

Maa_paev.jpgNeljapäeval, 18. aprillil tähistati Kuristiku Gümnaasiumis Maa päeva. Maa päeva korraldatakse ÜRO eestvedamisel 1970. aastast, et  juhtida tähelepanu keskkonnaprobleemidele ning innustada inimesi olukorda parandama. Meie koolis istutasid 1.a, 1.b ja 1.c klass Maa päeva puhul kooliõuele pihlakad. Peale istutamist lugesid lapsed oma puudele kasvamissõnad ja laulsid ühislaulu „Pisike puu“.

Direktor Raino Liblik palus lastel oma puukeste eest hoolitseda, neid vajadusel kasta ja kaitsta. Pihlakate eest hoolitsevad lapsed kogu oma kooliaja kuni lõpetamiseni välja.

Projekt toimus Tallinna heakorrakuu raames ja selle tegevusi koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Lapsi olid tulnud tervitama Lasnamäe Linnaosa vanema asetäitja Indrek Ahlberg ja Keskkonnaameti juhataja asetäitja Elena Sapp. Lisaks abistasid lapsi puude istutamisel kohale tulnud lapsevanemad.


Aprill on südamekuu
Monday, 01.04, lisas viia

MEIE KOOLI NOORED MEHED!

9. ja 12. klasside õpilased!

Tule 3.-5. aprillil oma vererõhku mõõtma ja saa teada, kui tugev on sinu südame tervis!

Kõikidele noormeestele, kes tulevad vererõhu näitu kontrollima, väike KINGITUS!

Kooliõde hoolib sinu tervisest.

Aprill on tervisekuu
Monday, 01.04, lisas viia

Aprillikuus pöörame rohkem tähelepanu oma tervisele ja kontrollime 1. – 5. aprillini oma tervisenäitajaid. 

  • 3.-5. aprillini saavad 9. ja 12. klasside noormehed kooli tervishoiukabinetis mõõta vererõhku ning teada, kui tugev on südame tervis. Kõikidele noormeestele, kes lähevad vererõhu näitu kontrollima, väike kingitus!
  • Kooli tervishoiutöötaja teostab õpetajatele nägemiskontrolli.
  • Võimalus kontrollida veresuhkru taset organismis.
  • Mõõta saab kehakaalu ja pikkust ning nende järgi arvestada välja kehamassiindeks.
  • Tervisekuul palume klassijuhatajatel rääkida mürasaastest ja selle kahjulikkusest tervisele.

Meie tubli iluvõimleja
Wednesday, 27.03, lisas aivar

23. märtsil 2019 toimus Vinni Spordikompleksis iluvõimlemise võistlus "Lumikelluke 2019". Osalejaid oli nii Eestist kui ka Venemaalt. Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 1.c klassi õpilane Kristiina Šestakova võistles 2011 sünniaasta A grupis. Kokku oli võistlejaid selles alagrupis 10. Kristiina saavutas iluvõimlemise vabakavas 1. koha ja rõngakavas 2. koha ning mitmevõitluses jäi 2. kohale.

 

 

 

Krõlovi valmide esitamise konkurss
Tuesday, 26.03, lisas kylli

Krolov.jpgNeljapäeval, 21. märtsil toimus Lasnamäe Põhikoolis Ivan Krõlovi 250. sünniaastapäevale pühendatud nädala raames valmide festival-konkurss „Valm on vale, aga vihjega“.

Kokku osales 5 kooli Lasnamäelt 16 valmiga vene keeles. Mõni neist esitati ka eesti ja valgevene keeles.
Meie kooli esindasid 7.a klassi õpilased Kristo Erik Raad, Anastassia Võsa, Gabriela Hirv, Artjom Komarov ning 8.c klassi õpilased Anastasija Kuzmina, Arina Jakovleva, Rasmus Sepp, Kristina Mere, Eliise Mehik.

I koha saavutas Lasnamäe Põhikool.
II koha saavutasid meie kooli 8.c klassi õpilased valmiga „Pärdik ja Prillid“, mida õpilased esitasid nii vene kui ka eesti keeles.

Üritus oli hästi korraldatud. Oli palju huvitavaid etteasteid, tore oli kohtuda uute inimestega ja leida uusi sõpru. Ürituse lõpus tehti ka Kahoot`i Krõlovi valmide teemal, millest võttis osa kogu publik. Lasnamäe Linnaosa Valitsuse poolt oli kõikidele esinejatele väike kingitus. 
Õnnitleme uute kogemuste puhul ja loodame, et koolidevaheline koostöö jätkub.

Külalised Are koolist
Monday, 25.03, lisas viia

Are_kool.jpgEelmise nädala kolmapäeval, 13. märtsil olid meie koolil külas Are kooli 5. klassi õpilased. Külalisi võtsid vastu 5.d klassi õplased ja klassijuhataja. Are kooli klassi juhatab endine meie kooli kehalise kasvatuse õpeta Evely Pajula.

Alustasime Tondiraba Jäähallis ühise uisutamisega. Jääl tegid lapsed vigureid ja võidu uisutamist. Seejärel tulime kooli ja kuna kõhud olid tühjad, läksime kohe sööma.
Võimla oli Are lastele elamus – nii suur ja avar. Rahvastepalli mängud kulgesid vahelduvate võitudega mõlemale klassile. Kui mängud läbi, viisime külalised koolimajaga tutvuma. Liikusime A ja B korpuses ning õpilastel oli uudistamist palju Imesdtati, kui avar, valge ja puhas meie koolimaja on. Neile meeldis, et koridorides sai harrastada mitmesugust liikumist (Liikumakutsuv kool).
Imestamist väärt oli laste silmis meie kooli õpilaste arv, õpib ju Are koolis ainult 118 õpilast.
Ning siis alustasid külalised kojusõitu.

Ehk kohtume veel kunagi, aga siis juba Are koolis.

Liidia Kuusksalu
kehalise kasvatuse õpetaja
 

Eesti keele nädal meie koolis
Thursday, 21.03, lisas priit

contra_03.19.jpgEesti keele nädalal (11. märts – 15. märts) toimus meie koolis mitu üritust, mille eesmärgiks oli panna proovile õpilaste teadmised eesti keele ajaloos ja muudeski valdkondades, väärtustada head kõneoskust ning tutvustada häid raamatuid.

Juba reedel, 8. märtsil käis meie koolis külas kirjanik Contra, kes kohtus 1. ja 2. klassi õpilastega, veetis meie koolis mitu kena tundi, viskas nalja ja jagas lahkelt autogramme.

Alates 11. märtsist oli auditooriumi vastas näitusekoridoris üleval näitus „Raamat kui inspiratsiooniallikas“. Näitusel sai tutvuda 5.-7. klassi õpilaste plakatitega sel õppeaastal loetud huvitavate raamatute kohta. Plakatid, millel oli ühendatud pilt ja tekst, olid valminud kirjanduse tundides.

Kolmapäeval, 13. märtsil toimus aulas 5.-7. klassi õpilastele mäng „Targem kui 5.b“. Tuntud telemängu eeskujul võistlesid 6. ja 7. klasside võistkonnad (paarid) 5. klasside koondvõistkonnaga. Küsimused oli eri õppeainetest, publikuks olid nende samade klasside õpilased. Kõige targemaks osutus 7.b klassi võistkond, teiseks jäi 7.a võistkond ja viiendikud tulid tublile kolmandale kohale.

Samal päeval toimus aulas ka 9.-12. klasside õpilaste kõnevõistlus. Tegelikult ei olnudki tegemist võistlusega, sest kõik kõnelejad said tasuks üksnes tugeva aplausi ja tänukirja. Igas klassis olid eelnevalt toimunud kõnede esitamise eelvoorud, kust 1-2 sõnakamat kõnelejat pääsesid aulasse kõnekoosolekule esinema. Kõik väljavalitud pidasid pingele hästi vastu ja panid saalitäie gümnasiste ja 9. klassi õpilasi kuulama ja kaasa mõtlema. Kõnede teemad ulatusid vene keele kasutamisest Eestist ja inglise keele mõjude vältimisest kuni tulevikuplaanideni ja Hiina kui maailma ühe võimsama majandusega riigi mõjust tuleneda võivate ohtudeni.

Neljapäeval, 14. märtsil toimus aulas kaks „Eesti mängu“, kus osalesid 8.-9. klassi ja 9.-12. klassi õpilased. Küsimused puudutasid eesti keele ajalugu, eesti keele murdeid ja ka värskeid kultuurisündmusi (nt filmi „Tõde ja õigus“ linastumine). 8.-9. klasside arvestuses võitis õnne- ja teadmistemängu 9.a võistkond, vanemate klasside arvestuses jagasid esikohta 10.a, 10.b, 11.b ja 12. klass. Nii sõbralikku esikoha jagamist pole ühelgi varasemal aastal olnud!

Reedel, 15. märtsil toimus 1.-3. klasside õpilastele eesti keele teemaline viktoriin

Eesti keele nädala korraldasid eesti keele õpetajad ja mõned klassiõpetajad. Ilusat eesti keele aastat!  

Kängurud hüppavad taas homme
Wednesday, 20.03, lisas kylli

kanguru.jpgNeljapäeval, 21. märtsil toimub taas Känguru matemaatikavõistlus. Meie koolist osaleb 117 õpilast. Võistlus algab kell 8.00, õpilased on oodatud kooli kell 7.50.
Ülesandeid lahendatakse järgmistes ruumides: 
1. ja 4. klass – B303; 
2. ja 3. klass – auditoorium; 
kadetid + juuniorid + benjaminid – A406;
studentid + benjaminid - A402.

Känguru on maailma populaarseim matemaatikavõistlus, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat. Võistlusel osalevad õpilased kuues vanuserühmas 1.-12. klassini. Ülesannete lahendamiseks on aega 1 tund ja 15 min. Tulemuste arvestust peetakse õpilaste kohta individuaalselt

Võõrustasime Kohila Gümnaasiumi õpetajaid
Tuesday, 19.03, lisas kylli

55512157_2374736532546181_1393881917375381504_n.jpgNeljapäeval, 14. märtsil külastasid meie kooli Kohila Gümnaasiumi klassiõpetajad, kes soovisid tutvuda lõimitud õppega 1. kooliastmes. Külaliste huvi meie õppetöö korralduse vastu oli suur, sest küsimusi antud teema kohta oli palju.
Töövarjuks oldi 1. ja 2. klassides. Kokku külastas meid 13 õpetajat. 

Suur tänu meie klassiõpetajatele, kes lahkesti jagasid oma kogemusi.
Ly Melesk
õppejuht

Vanemad uudised samast kuust
> Osalesime kirjandusvõistlusel
> Neljapäeval lahtise uste päev lastevanematele
> Kadunud asjade väljapanek
> Veebruarikuu tegijad
> Jaanuarikuu tegijadUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii