Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

21. juuni - Lõpuaktused:
    9. kl - kell 14.00
    12. kl - kell 17.00


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Kuristiku linnalaager 2018 23.06
Riiklik järelevalve 19.06
Avalik teave 19.06
 
Viimased pildialbumid
11. klassi äriideede esit...
Tallinna Nobenäpp 3. mail...
Võistlusmäng Autobahn 16...
Rohelise kooli prügi sort...
Eesti Vabariik 100 aktused...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
19.06 – Riina Rotshan
29.06 – Helen Saarts
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus


Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm
Noorte Kotkaste Tallinna Maleva Ida rühm


Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2018 » Mai 2018

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Mai 2018

Kuristiku linnalaager 2018
Saturday, 23.06, lisas kylli

linnalaager.jpgAlgklasside viimaseks ürituseks lõppenud õppeaastal oli Kuristiku Gümnaasiumi linnalaager.
Päevad olid sisukad: botaanikaaed ja mänguväljak, Kumu ja Michel Sittowi näitus koos õpitoaga, vanalinna ekskursioon ja Eesti Loodusmuuseum, loomaaed, käeline tegevus koolis, väljasõit Keila-Joale koos piknikuga, kinokülastus ning erinevad sportlikud tegevused koolis. Laagri lõpetas viktoriin kuuldu-nähtu kohta, palju auhindu ja diplom tublile laagrilapsele.

Linnalaagrit viisid läbi kehalise kasvatuse õpetaja Liidia Kuusksalu ja klassiõpetaja Kati Lepp. Neid abistasid õpetajad Eve Neito, Heli Malve ja Märt Tammisaar ning vabatahtlik Ungarist Richard Kiss. Laagri edukaks läbiviimiseks aitasid kaasa Lasnamäe LOV ja lapsevanemad, kes võimaldasid oma lastele sisukat tegevust.

Suur tänu ja head suve kõigile!

Äriideede esitlus
Monday, 18.06, lisas aivar

8. juunil 2018 toimus 11. klassi äriideede esitlus. Ideid oli kokku üheksa – igaüks erisugune ja iga väljapanek omanäoline. Vaatajad-kuulajad said 45 minuti jooksul lühiülevaate sellest, millega 11. klass on õppeaasta jooksul tegelenud. Üheskoos vaadati ära 2-minutilised äriideid tutvustavad videoklipid, uuriti stendidel väljapandut ning esitati meeskondadele täiendavaid küsimusi. Seejärel tuli publikul otsustada, milline neist on parim äriidee.

Kui suures plaanis olid hääletustulemused küllaltki tasavägised, siis populaarseim äriidee edestas siiski kõiki teisi märkimisväärselt. Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi lemmikäriideeks valiti kahepoolne söögilusikas „SPOOPS“. Tiimiliikmed Jekaterina Dmitrijeva, Lissell Kangur, Rain Eichhorn ja Rasmus Soobik olid teinud suurepärast tööd. Palju õnne!

Kooliperele meeldisid väga ka loomekodade keskkond AMEUS ja matemaatika piibel. Kokkuvõtteks saame tõdeda, et ideedest noortel puudu ei tule. Seega ootame järgmisel aastal juba uusi põnevaid äriideid.

Vaata pilte

Tule linnalaagrisse!
Monday, 11.06, lisas viia

liinalaager.jpgMeie kooli linnalaager toimub sel aastal 13.-22. juunil.
Külastame muuseume, botaanikaaeda, loomaaeda, KUMU, Linnalähedast loodusparki, matkame Keila Joal ja spordime oma kooli staadionil. Linnalaagri päeva alustame hommikul kell 9.00 (pakume hommikuputru), seejärel toimuvad planeeritud tegevused. Linnalaagri päev lõpeb 14.00 lõunasöögiga. Söögikorrad on koolimaja sööklas, v.a piknik, mis toimub Keila Joal.
Linnalaager on mõeldud 1.- 5. klassi õpilastele. Kohti laagris on 30. Osalustasu 64.- eurot palume tasuda arvele EE831010010145401010 SEB Liidia Kuusksalu nimele. Selgitusse märkida lapse nimi ja klass. Kes ees, see mees!
Täpsem info: Liidia.Kuusksalu@kuristiku.ee.

Liidia Kuusksalu linnalaagri juht

Registreeritud õpilased:

Loe uudist edasi...

Erasmus+ projektitöö esimene õpilasvahetus
Wednesday, 06.06, lisas aivar

erasmus_jun18.jpg13.-19. mail 2018 toimus rahvusvahelise koolidevahelise strateegilise koostöö Erasmus+ projekti „Digitaalne kirjaoskus ja kultuuripärand“ esimene õpilasvahetus. Avalöögi võttis enda peale Klaus-Groth-Schule kool Neumünsteris Saksamaal, kuhu tulid kokku 20 partnerkoolide õpilast ja 8 õpetajat Prantsusmaalt, Belgiast, Taanist ja loomulikult Eestist. Õpilased majutati saksa õpilaste peredesse, mis esialgu oli pisut ehmatav, aga  osutus kõigile väga meeldivaks kogemuseks. Meie kooli esindasid neli 11. klassi õpilast: Rasmus Teodor Niin, Karl-Olaf Olmann, Helen Heidemann ja Sofia Jürimäe ning 10.b klassi õpilane Triinu Orgmäe.

Koduse tööna tegid kõik riigid 3-minutilise filmi oma koolist, mida nad ka esimesel tööpäeval esitasid. Enne reisi pidid õpilased lisaks filmile uurima sihtkoha vaatamisväärsusi, koostama reisiplaani ja uurima välja kuidas sihtkohta jõuda. Kogu reis tuli kaardistada ja tee peal pidi jäädvustama kõik transportvahendid, mida nad kasutasid, millest on valmimas praktiline materjalide kogumik.

Loe uudist edasi...

Kuristiku kooli hoovi koguneti ÜHESKOOS laulma ja tantsima
Tuesday, 29.05, lisas viia

laulupidu2018.jpg24. mail 2018 kogunes suur osa Lasnamäe rahvast Kuristiku koolimaja ette üheskoos laulma ja tantsima. Tallinna Kuristiku gümnaasiumi laulu- ja tantsupidu, mis toimub traditsiooniliselt maikuu teisel poolel, annab hea ülevaate õppeaasta jooksul muusika, tantsu, kunsti, käsitöö ja muu huvitegevuse vallas tehtust. Kuristiku laulu- ja tantsupidu toimus sel aastal juba 31. korda!
Laulu- ja tantsupeol osalesid põhiliselt Kuristiku kooli lauljad ja tantsijad, nii suured kui ka väikesed – kokku oli kavas 26 numbrit. Külalisteks oli peol sel aastal Kivila lasteaia Merekivi rühm, Pae Gümnaasiumi mudilaskoor ja 1. klassi tantsurühm, JJ-Street House ja Locking grupp ning Rae Huvialakooli ansambel.
Tänavune laulu- ja tantsupidu oli seotud ka kevadise perepäevaga, mille raames tulid külla Ida-Harju politseijaoskond, kes tegid lastele erinevaid ristsõnu, nuputamisülesandeid, rääkisid küberturvalisusest ning tutvustasid liiklusreegleid. Kaitseliidu külalised tutvustasid oma varustust, rääkisid „kodutütre“ ja „noored kotkad“ grupiga liitumisest, tegid erinevaid mängulisi tegevusi ja lennutasid ka suitsugranaati. Kuristiku hoolekogu eestvedamisel sai osta loteriid, õuekohvikus küpsetisi ning 8. klassi tüdrukute loovtöö raames valmistatud Karjala pirukaid, mille kõige tulu läheb lõpuklassi parima eksamite sooritaja stipendiumiks.
Pidu poleks olnud nii vägev ilma toetajateta: Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Kuristiku Söökla ja perekond Karavajevad, Hoolekogu ja Eventech. Erilised tänud on ära teeninud peo peakorraldaja Triin Tibar, õhtujuht Erin Promet, Aivar Metsaveer koos multimeediaringiga, juhendajad ning kõik lapsevanemad/sõbrad/tuttavad, kes tulid kohale ja andsid oma panuse peo edenemisele.
Kohtumiseni järgmisel aastal!

Juba sel kolmapäeval viimane võimalus tulla vaatama suurt kontertetendust Alexela Kontserdimajja!
Tuesday, 29.05, lisas aivar

Kontsertetendus "Kuiinluse ehk kuulsuse ahelad" toimub 30. mail kell 19.00 Alexela Kontserdimajas (endine Nordea Kontserdimaja).

Viimased piletid müügil Piletilevis.

Märtsikuu kontsertetendused Lindakivi Kultuurikeskuses olid väga menukad ja kuna publiku tungiv soov oli seda veel kord näha, siis otsustasime teha veel ühe kontserdi.

Et viimane ja veel vingem show õnnestuks, siis vajasime teie kõigi toetust Hooandja.ee lehel. Iga väiksemgi toetus oli abiks. Aitäh Sulle, et saime Hooandja eesmärgi täidetud :)

 

 

 

 

Kuristiku nutivaba päev
Monday, 28.05, lisas kylli

talk_to_each_other_sign_k_0735.png1. juunil on lastekaitsepäev, mille üheks eesmärgiks on juhtida tähelepanu laste heaolule. 
Seega soovime sel aastal siduda lastekaitsepäeva Kuristiku nutivaba päevaga, et lastel oleks ikka rohkem aega üksteisega suhelda. Nutivaba päeva eesmärk on juhtida tähelepanu nutiseadmete liigse kasutamisega kaasnevatele ohtudele. Nutisõltuvus on üks suuremaid tänapäeva ohte, mida noored sageli ise ei tunneta. Palume klassijuhatajatel sellest klassile rääkida ja lühidalt selgitada.

Üks päev ilma nutiseadmeta koolis - me suudame seda! 
Palume ka õpetajatel sel päeval nutiseadmeid minimaalselt kasutada.

Tervisenõukogu nimel
Ly Melesk

Külalised Põhja-Carolina Riiklikust Ülikoolist
Monday, 28.05, lisas kylli

IMG_20180523_112435.jpg23. mail käisid meil külas 3 professorit ja 11 üliõpilast Põhja-Carolina ülikoolist USA-st. Nad olid Euroopa ringreisil, et tutvuda erinevate haridussüsteemide ja koolidega. 

Esialgu vestlesid nad juhtkonnaga ja siis kohtusid 11. klassi õpilastega. Meie kool meeldis neile väga ja kokkuvõttes meeldis Eesti neile palju rohkem kui näiteks Soome. Nad kahetsesid, et neil ei olnud planeeritud rohkem aega kohtumisele, sest nii õpilased kui ka külalised oleksid soovinud jätkata huvitavat vestlust ja grupitööd. Väga menukaks osutus Erasmus+ koolidevahelise strateegilise koostöö programmi raames valminud film meie koolist, mida 11. klass neile esitas, sest külalistel ei jätkunud aega isegi korraliku ringkäigu jaoks.
 
Õppejõud John Nietfeld ja Margarita Eero leppisid kokku, et sellised kohtumised hakkavad toimuma edaspidi igal kevadel.

Kirjandusfestival HeadRead ka Kuristikus
Monday, 28.05, lisas kylli

Janis_Mackay.jpgHeadRead festivali raames külastas Eestit Šoti kirjanik ja jutuvestja Janis Mackay. Meie kooli õpilastel vedas, sest Briti Nõukogu abiga oli meil 23. mail au näha ja kuulda tema esinemist Kuristiku gümnaasiumi aulas. 

Janis Mackay jutud olid lihtsad, aga väga intrigeerivad ja kaasahaaravad. Kogu esinemine oli nagu interaktiivne teatrietendus, sest õpilased laulsid suure innuga kaasa Šoti viise ja kordasid Robert Burns`i luuletust.

Rohkem infot kirjaniku kohta leiad siit.

Neljapäeval mõttetalgud ja lauluga tantsupidu
Thursday, 24.05, lisas aivar

Sel neljapäeval, 24. mail kell 18.00 toimub Kuristiku laulu- ja tantsupidu koolimaja ees. Avatud on erinevad müügiletid. Pilet-kava maksab 1 euro.

Enne laulu- ja tantsupidu on lapsevanemad oodatud mõttetalgutele! Mõttetalgud "Üheskoos" toimuvad algusega kell 17.00 koolimajas A-106 klassis.

Mõttetalgud on arutelu, kus kool ootab mõtteid ja ideid, millised võiks olla kooli järgmiste aastate tegevused. Ootame vastuseid küsimustele: Millised on vanemate ootused ja kooli ootused kogukondadele? Mis on hästi ja mida teha tulevikus teisiti?

Aprillikuu tegijad
Friday, 18.05, lisas aivar

Täname kõiki, kes esitasid ja märkasid aprillikuu tegijaid ja tegusid! 

Aprillikuu 2018 tegijad on:

... on kõik õpilased ja õpetajad, kes aitasid korraldada ja osalesid vene keele üritusel „Moskva ja Peterburg“

 

 

Õpilastest:

Arina Jakovleva 7C
Anastasija Kuzmina 7C
Karina Tamme 7C
Heleri Liis Hannilo 8C
Juliana Kosmin 8C
Emilia Lambinen 8C
Karmen Talviste 8C
Maylin - Marie Hoolma 9A
Margaret Juhkam 9A
Maria Laane 9A
Gregor Ojaveer 9A
Maya Felisa Poom 9A
Eva-Liisa Tiru 9A
Alex Karjamets 9B
Britten Aru 10A 
Rene Kaur 10A 
Karl Aleksaner Kuivjõgi 10A 


Casper Meerits 10A 
Kelly-Melissa Mändla 10A 
Mathias Neerot 10A 
Henry Ohak 10A 
Gerda Lizett Puju 10A 
Ellika Vassiljev 10A 
Katriin-Johanna Heinoja 10B 
Jennifer Illisson 10B 
Nuräli Kasõmov 10B 
Hanna-Liisa Koit 10B 
Arjom Korot 10B 
Rain Leini 10B 
Aleksandra Mannima 10B 
Triinu Orgmäe 10B 
Kristiina Ossipova 10B 
Jan-Eric Pihtjõe 10B

Töötajatest:
Olga Lillemaa, Ellen Plaado, Nina Rekuta ja Jana Zebergs

Ootame maikuu nimesid ja tegusid aadressile opilasesindus@kuristiku.ee.
Raino Liblik

Võit jalgpalluritele
Friday, 18.05, lisas viia

jalgpall6_7kl2018.jpg14.-17. maini toimus Pae staadionil Lasnamäe  ja Pirita linnaosa koolide 6.-7. klasside poiste jalgpalliturniir. Turniirist võttis osa 10 kooli. Poolfinaalis võitsid meie kooli jalgpallurid Pae Gümnaasiumi ja finaalis Pirita Majandusgümnaasiumi võrdse tulemusega 1-0. Esmakordselt võitsid meie poisid  selles vanuses esikoha.
Võidukas võistkonnas mängisid: Rasmus Parvei, Oskar Hendrikson, Rasmus Liisma, Sten-Patrick Prunn, Ervin Peder, Färhad Mirijev, Andre Nuudi, Moris Vider, Nikita Krotenko. Õnnitlused tublidele poistele!

Tanel Renter
sporditöö koordineerija
 

Fotokonkurss ja rändnäitus „Loetud hetked“ raamatukogus
Friday, 11.05, lisas jevgeni

Mai lõpuni on raamatukogus üleval fotonäitus „Loetud hetked“. Meil kõigil on raamatutega oma suhe, oma lugu, oma mälestused. Hetked, mis oleme oma elus lugemisele pühendanud - loetud hetked. Kindel on see, et need hetked loevad – rohkem, kui me sageli ise arvatagi oskame. 

Trükimuuseumi raamatutoa Fahrenheit 451 ja suurima eraraamatukogude kommuuni Bookworld korraldatud lugemisele pühendatud fotokonkursile sügistalvel 2016 olid oodatud fotod lugemiselt tabatud inimestest mistahes olukordades, kus iganes paikades, võimalikes ja võimatutes hetkedes. Konkursi ja rändnäituse eesmärk on väärtustada lugemiskultuuri, raamatuid, inimese isiklikku kohtumist raamatuga.

Tulge näitust nautima! 

Anna meile hääl!
Tuesday, 08.05, lisas aivar

2017. õppeaasta sügisel loodi koolis õpilastest, õpetajatest ja vanemate esindajatest koosnev keskkonna aktiivgrupp-töörühm Kuristiku rohelised, kelle ülesandeks on algatada ja juhtida erinevaid keskkonnateadlikkust tõstvaid üritusi. Töörühma tegevusi saab jälgida blogist: http://kuristikurohelised.blogspot.com.ee/

Kuristiku rohelised kandideerivad nüüd ka Keskkonnakäpa konkursil, mis on keskkonnasõbraliku haridusasutuse tunnustus. Selle tunnustusega soovitakse tõsta esile kõiki, kes on jätnud oma positiivse jälje mõne keskkonnateadliku algatusega või panustanud keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse.

Tule ja anna hääl Kuristiku roheliste toetuseks: http://keskkonnakäpp.ee/tallinna-kuristiku-gumnaasiumi-keskkonnaruhm18
Lehe lõpus on sinine like-nupp, millele vajutades annad enda hääle.

Vanemad uudised samast kuust
> 8.a ja 8.b hariv vaheajareis Peterburi
> Euroopa noorte muusikafestival Neerpeltis
> Stiilselt suvele vastuUued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Lahkuv USA suursaadik: "Kõige rohkem jään igatsema eestlasi."

* 8.a ja 8.b hariv vaheajareis Peterburi

* Kanal 2 ja Postimees kaks kärbest ühe hoobiga

* Kaks nädalat KuristikusVaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii