Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

9. sept – Lastevanemate koosolek
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
Eelkool 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2015

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Aasta 2015

Lugupeetud Kuristiku kooli pere
Thursday, 31.12, lisas aivar

Soovin Teile kõigile head uut ja teguderohket aastat!

2015. aasta oli Kuristiku koolile väga tegus aasta! Mitmed ette võetud ülesanded said aasta lõpuks täidetud ning aasta oli edukas. Kool muutis oma õppekava ja seoses sellega mindi üle veeranditelt trimestritele ning lisandus üks koolivaheaeg ühtlasema õppekoormuse eesmärgil. Esimene kooliaste läheb jooksvalt üle kujundavale hindamisele. Lisandunud on mitmed lõimitud õppeained ning mitmekesistunud on õppeprotsess. Märkimisväärselt sai täiendatud õppevahendite loetelu ning seda eriti IKT valdkonnas, kus kooli lisandus orienteeruvalt 80 uut arvutit, sealhulgas vöörkeelte korrusel mobiilne arvutikäru. Uuendatud ja kaasajastatud sai kooli mööblit ning õpperuume. Toimusid igakuised kooliülesed ning väiksemad üritused, teemanädalad ning kontserdid. Osaleti aktiivselt spordivõistlustel ning kasvas osavõtt olümpiaadidest ning teistest õpilasvõistlustest. Näiteks saavutas eelmise õppeaasta kolmandate klasside võistkond esikoha üle-eestilisel koolispordi liidu rahvastepalli võistlustel. Koolil on alates sügisest uus hoolekogu ning loodame, et hoolekogu sisuline panus kooli elu arendamisel ainult kasvab kuna eelmine hoolekogu tegi hea raja ette!

Seda kõike sai tehtud loomulikult ainult ühe eesmärgi nimel, et Kuristiku koolis oleks hea õppida ning samas oleks koolis võimalus võimete kohaselt õppida kõigil. Oma otsustes me ei ole unustanud kordagi kooli põhiväärtusi – olla professionaalsed, usaldusväärsed ja avatud. Põhiline on, et me pakume kvaliteetset haridust ja seda suunaga tulevikku, kuna leiame, et kool loob võimalusi ja eeldusi edukaks edasiõppimiseks. Kool peab käima kaasas muutuva ajaga ning seeläbi ka kohanema ühiskonna ootustega. Heameel on tõdeda, et kõik eriarvamused on saanud lahenduse ning suudetakse minna edasi ühtse koolina. Seda kõike näitavad meie väga head eksamite tulemused ning eriti tõstaks esile matemaatika ja inglise keele riigieksamite kõrgeid tulemusi üle-eestilises pingereas.

Tänan kõiki Kuristiku õpilasi, õpetajaid, töötajaid, lapsevanemaid ja toetajaid, tänu kelledele said tehtud mitmed ettevõtmised ning pakutud positiivseid elamusi ning saadud uusi teadmisi. 

Raino Liblik
direktor

Koolimaja avatud
Monday, 28.12, lisas aivar

Ajavahemikul 28.-30. detsember 2015 on maja avatud kell 9.00-17.00.
31.12.2015–03.01.2016 on koolimaja suletud.

4.-8. jaanuar 2016 on maja avatud kell 9.00-22.00. 9.-10. jaanuaril tavapärase nädalavahetuse graafiku alusel.

7. jaanuaril toimub õppenõukogu. 

Tallinna koolinoorte rammumees 2015
Friday, 18.12, lisas viia

pilt.jpg10. detsembril toimus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis iga-aastane omaloominguliste kavade ja Tallinna koolide rammumehe võistlus. Rammumeeste alade vahel astusid üles ja näitasid oma tantsulist liikuvust, fantaasiat ja loomingulisust 6.- 10. klasside rühmad. 
Rammumehe võistlusel osales 12 võistlejat erinevatest Tallinna koolidest: Kuristiku Gümnaasiumist, Läänemere Gümnaasiumist, Pirita Majandusgümnaasiumist, Linnamäe Vene Lütseumist, Mustamäe Reaalgümnaasiumist ja Nõmme Gümnaasiumist. Võistlused olid igati rammumeeste võistluste moodi - nii oma alade valikult kui ka kohtunike koosseisult. Kohtunikeks olid Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühingu liikmed Euroopa meister Meelis Peil ja 2009.a rammumeeste maailmakarikasarja üldvõitja Andrus Murumets.
12 gümnaasiuminoormeest asusid võistlustulle järgmistel aladel: 65 kg kangi rinnalt surumine 90 sekundi jooksul, 50 kg algraskusega Arm lifting, 120 kg Apolloni kangi jõutõmme 90 sekundi jooksul ja 24 kg sangpommi rebimine 90 sekundi jooksul. 

Parimateks rammumeesteks osutusid: Andri Eric Külaviir (Nõmme Gümnaasium) I koht, Kristo Maasik (Pirita Majandusgümnaasium) II koht, Daniel Tsarin (Linnamäe Vene Lütseum) III koht.

Suur tänu Lasnamäe Linnaosa Valitsusele, Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühingule, Kuristiku Gümnaasiumi juhtkonnale, kõigile osavõtjatele, esinejatele, võistlejatele, kohtunikele, kooli tehnikameeskonnale, peaorganisaatoritele ning pealtvaatajatele!

Tanel Renter
sporditöö koordineerija

Tule UV peole!
Thursday, 17.12, lisas mailis

Img0318_IMG_1561.jpg1.-6. klassi õpilastele toimub aulas UV pidu 22. detsembril kell 17:00!

 

Pilet 1€ - näomaalingud, "fotonurk", mängud, disko. Kohal on avatud puhvet, võta kaasa peenraha morsi ja muffinite ostmiseks!

 

 

Leitud riideesemete ja jalanõude väljapanek
Tuesday, 15.12, lisas mailis

Head, lapsevanemad!

Oleme kokku kogunud koolis kõik kaotatud riideesemed ja jalanõud. Kutsume teid sel reedel, 18. detsembril kooli garderoobi, kus on kõik leitud asjad välja pandud. Palun tulge ja vaadake üle, kas leiate mõne teie lapsele kuuluva eseme.

Esmaspäeval ja teisipäeval (21.-22. detsember) pakume kõigile võimalust leitud asjade hulgast oma lapsele sobivad riided/jalanõud välja valida ja taaskasutusele võtta.

Võistlemas Robotexil
Tuesday, 08.12, lisas aivar

4.-6. detsembril toimus TTÜ spordihoones robootikavõistlus Robotex juba 15. aastat. Seekord osales üle 1400 võistleja koos 650 robotiga 17 erineval võistlusalal. Meie kooli võistkond osales 4. detsembril toimuval LEGO joonejärgimises. Võistkonna nimi oli Kuristiku tehnikud, kuhu kuulusid Raido Leilop 10. kl, Raul Koolmann 9.b ja Triinu Orgmäe 8.b, juhendajaks Aivar Metsaveer. Õpilaste jaoks oli Robotexil osalemine esmakordne. Roboti nimeks oli "Kilpkonn", kes said 60 võistkonna seas koha esimesse veerandisse.

Päev algas vara, umbes 8.20 hommikul jõudsime TTÜ spordihoonesse, kus hakkasime koheselt robotit ette valmistama võistlusraja jaoks. Lisaks robotite võistlemisele sai vaadata ja uurida igasuguseid tehnika valdkonda kuuluvaid alasid, alustades väiksest elektrilöögist lõpetades troonide ja 3D printeriga. Üritus oli põnev ja avastusrohke kõigile teaduse ja tehnika huvilistele.

Raul Koolmann, 9.b

Kuristiku Gümnaasiumi õpetajad olid parimad võrkpallurid
Tuesday, 08.12, lisas aivar

IMG_2136.JPG5. detsembril toimus meie kooli spordikompleksis I Tallinna haridustöötajate võrkpalliturniir Koolijuhtide Ühenduse karikale. Juba aastaid on mitmed koolid pidanud omavahel sportlike kohtumisi, kus peamiseks spordimänguks on olnud võrkpall. Nii saigi alguse turniiri idee, sest miks mitte võtta kokku juba rohkem koole, et veeta koos aega sportlikult. Korraldamise võtsid enda peale TKÜ ja Kuristiku gümnaasium.

Turniir osutus populaarseks ja osavõturohkeks, mis näitab, et Tallinna koolides töötavad sportlikud ning ühtse meeskonnana töötavad inimesed. Nii mõnigi mäng oli väga pingeline, sest kes ikka tahtis oma naaber koolile alla jääda vaatamata sellele, et eesmärk oli nautida sportliku koosviibimist. Heameel oli tõdeda, et mitmeid koole esindasid koolijuhid eesotsas Haridusameti juhatajaga. Osalejad jäid turniiriga väga rahule, nautisid ning said indu uutele sportlikele eesmärkidele.

Vaata ka videot:

Võistluse tulemused:

1. Kuristiku Gümnaasium
2. Gustav Adolfi Gümnaasium
3. 32.KK 
4. Tallinna Inglise Kolledž
5. Mustamäe Humanitaargümnaasium
6. Läänemere Gümnaasium
7.-8. Linnamäe Vene Lütseum
7.-8. Laagna Gümnaasium
9.-10. Kadrioru Saksa Gümnaasium
9.-10. Arte Gümnaasium
11.-12. Haridusamet
11.-12. Nõmme Põhikool
13.-14. Südalinna Kool
13.-14. Mustamäe Reaalgümnaasium

Lasnamäe aasta tegija 2015
Tuesday, 08.12, lisas aivar

Meie kooli kehalise kasvatuse õpetaja Tanel Renter on „Lasnamäe aasta tegija 2015“.

4. detsembril korraldas Lasnamäe Linnaosa Valitsus Lindakivi kultuurikeskuses traditsioonilise tänuürituse „Aasta tegija 2015“, mille raames tunnustati linnaosa haridusvaldkonna asutuste spetsialiste nende panuse eest lõppeval aastal.

Lasnamäe linnaosa vanema Maria Jufereva sõnul on tegemist traditsioonilise aastaüritusega, mis esmakordselt toimus möödunud aastal. „Üritusel saavad kokku haridusala spetsialistid peaaegu kõikidest Lasnamäe haridusasutustest. Sõbralikus meeleolus anti asutuste siseselt valitud 45 töötajatele üle käesoleva „Aasta tegija“ tänukirjad ja meened,“ kommenteeris Jufereva.

Palju õnne Tanelile ja uut teguderohket aastat!

Võimlemispidu ja rammumees
Monday, 07.12, lisas aivar

Rammumees_nov15.png10. detsembril toimub meie koolis iga-aastane võimlemispidu ja Tallinna koolide rammumehe võistlus. Sportvõimlemise osa toimub kell 10.00-12.00 võimlas, kus osalevad ainult võistlejad, teised on tundides.

Kell 13.00 jätkub aulas koos rammumeeste jõukatsumistega omaloominguliste kavade esitamine. Võistluse peakohtunik Euroopa meister Meelis Peil.
Kavad tulevad esitamisele Rammumehe võistluse alade vahelisel ajal. Kõik on oodatud vaatama ja kaasaelama.

Omaloominguliste kavade ja rammumehe võistluse ajakava

Ürituse algus ja rammumeeste tutvustamine

Rammumeeste 1. ala

6b klass 6Mate (Jelena Sergejeva)
6b ja 7a klassid (Aleksandretta Naur-Šunkina)
7a klass (Laura Vlassenkova)

Rammumeeste 2. ala

7a klass Cats Invasion (Rena Emily Jõekallas)
7ab klass Barbied 2015 (Elisabeth)
9a klass Putin's Money Army (Katrin Gross)

Rammumeeste 3. ala 

7b klass Tres chic "Nüüd algab vahetund" (Anastasia Gratsova)
8a klass "The Red Bullet" (Kailiin Dubrov)
9b klass (Lizette Kreek)
10 klass (Kreete-Karoline Pleiats)

Rammumeeste 4. ala

Tantsude autasustamine: 6-7.kl, 8-9.kl ja 10.kl parim tants tuleb uuesti esitamisele.
Rammumehe  autasustamine
Jalgpalliturniiri autasustamine toimub, kui üritusel tuleb vaba hetk

Loe uudist edasi...

Palju õnne, õpetaja Veinika!
Tuesday, 01.12, lisas kylli

veinika__2_.jpgMärkimisväärse panuse eest liikluskasvatuse korraldamisse ja liiklusohutuse propageerimisse autasustas Maanteeamet 16 pedagoogi üle Eesti.
Nende seas pälvis tunnustuse ka meie õpetaja Veinika Lemsalu, kes sai tiitli Liiklusohutuse Aasta Õpetaja üldhariduskoolis Põhja regioonis.

Liiklusohutuse auhinnad antakse üle 10. detsembril kell 13.00 Viljandis Pärimusmuusika Aidas toimuval tänuüritusel.
Suur tänu Veinikale tehtud töö eest ja indu edaspidiseks!

 

Aktiivõppepäev 1.-4. klassidele
Tuesday, 01.12, lisas kylli

IMG_5363.JPGReedel, 20. novembril toimus juba teine omalaadne 1.- 4. klasside aktiivõppepäev. See päev tekitas parasjagu elevust, sest harjumuspärased klassikoosseisud ja tunniplaan ei kehtinud. Päeva teemaks oli „Tervis. Toit. Sport“. Aktiivõppepäeva tegevused aitasid kujundada riiklikus õppekavas kirjeldatud õpilaste üldpädevusi ning ainetevahelist lõimingut. Õpilased said teha rühmatööd, meeskonnatööd, ajurünnakut, osaleda projekt- ning kogemusõppes, analüüsida ning teha ettekandeid.
 
1. klassid lõikasid, kleepisid ja kujundasid toidupüramiidi, kujutasid ruumiliselt taldrikureeglit, tegid mõistatustega fotojahti ning valmistasid interaktiivse pusle.
2. klassid keskendusid liikluskäitumisele, kaardistasid koolimajas ohtlikke paiku, lahendasid ristsõnu ning mängisid liiklus- ja lauamänge. Töö tulemusena valmisid informatiivsed plakatid.
3. klasside õpilased komplekteerisid olümpiaraamatute kogu, tegid aeroobikat ning ettekandeid olümpiavõitjatest, koostasid tervisliku toidu retseptiraamatuid ja plakateid ning valmistasid tervislikke suupisteid raha säästvalt. Päeva lõpuks saadi kokku, esitleti oma töid ja jagati kogemusi.
4. klassid panid rõhku liikumisele. Toimusid liikumismängud õues, mida saatsid praktilised tegevused – mõõdeti pulssi, tehti koormustesti ning koostati Ausa mängu reeglid. Valmisid vastavasisulised plakatid.

Päeva lõpus küsisid lapsed, et millal me jälle aktiivselt õpime.

Jõulujuttude lugemine kooliperele
Monday, 30.11, lisas mailis

Kallis koolipere!

Meie õpetajad Külli, Viia ja Mailis on erilises jõuluootuses ja soovivad jõulumeeleolu kõigi Teiega jagada :)

Kuuel korral enne vaheaega toimub kooli aulas jõulujuttude lugemine. Taustaks mängib vaikne muusika, põlevad küünlad..

Lugemised toimuvad 3. vahetunni ajal bestwallpapers_4_ava.jpgjärgmistel kuupäevadel:

1. detsember

4. detsember

7. detsember

10. detsember

17. detsember

18. detsember

Kõik huvilised on oodatud!

KOOLITUS: kuidas kaitsta oma last internetiohtude eest?
Wednesday, 25.11, lisas mailis

Lugupeetud lapsevanem!

Meie õpetajaid ja kooli tugimeeskonda teeb murelikuks algklassi õpilaste internetikäitumine.
Ilmnenud on küberkiusamise juhtumeid ning tähelepanu all on ka võimalikud kübermaailmas asetleidvad seksuaalkuriteod.

Palun veenduge, et teie lapse telefoni, arvuti jm nutivahendite kasutamine on rangelt teie kontrolli all! Paljud tänapäeva lapsed elavad paraku paralleelset elu kahes maailmas - reaalne ja virtuaalne elu.
Milliste ohtude eest ja kuidas oma last kaitsta?

Kooli tuleb 1.-5. klassi lapsevanematega vestlema veebikonstaabel.

Olete oodatud erakorralisele koosolekule ja koolitusele juba sel neljapäeval, 26. novembril kell 19:00 TKG aulasse!

Lisaküsimustega palume pöörduda TKG tugimeeskonna poole. Kontaktid leiate lingi tagant.

Neljapäeval uus kuum Kresku!
Monday, 23.11, lisas priit

kresku_74.jpgNeljapäeval, 26. novembril ilmub meie kooli ajalehe Kresku värske number. Ajalehes on palju põnevat lugemist. Saame lähemalt tuttavaks meie uue toitlustusfirmaga ning saame teada, mida tundsid 10. klassi õpilased rebasenädalal ja kuidas nad suutsid kõik katsumused üle elada. Meie tublid vilistlased ja Kresku endised küljendajad Kadi Sagor ja Sander Rebane kirjutavad ülikooliõpingutest Tartus ja Inglismaal Manchesteris.

Saame tuttavaks ka mitme uue õpetajaga ning uurime välja, millised on nende muljed töötamisest meie koolis. Kreskus on Anna Soltsi joonistatud koomiks ja Tupsu Kreskust saab lugeda mihklilaada kohta. Ja veel palju muudki huvitavat!

Ajalehte saab osta valvelauast. Ajaleht maksab, nagu ikka, 50 senti. Ära maga maha - hoia kätt Kuristiku pulsil! 

Märka positiivset!
Monday, 23.11, lisas mailis

Kätte on jõudmas talveaeg. Ilusa koheva lume ootuses on õige hetk teha midagi head. Hea õpilane, õpetaja, lapsevanem, millal Sina viimati kedagi tänasid või kiitsid?

Kooli garderoobist leiad sedelikesed ja kasti, kuhu kõik oma ilusad ning positiivsed sõnad kirja panna. Head sõnumid kogutakse kokku suureks raamatuks, lisaks esitatakse neid detsembris jõulukogunemistel ning kooli raadiost.

Marka_pos_nov15.JPG

Maailmahariduse nädal „Kultuuri eri palged ühe taeva all“
Sunday, 22.11, lisas kylli

IMG_1954.jpg16.-20. novembril toimus meie koolis taas maailmahariduse nädal. Maailmahariduse nädala üritused olid planeeritud suures osas 8.-12. klasside õpilastele, teemaks sallivus ja kultuuriline mitmekesisus. Elame mitmekultuurilises ühiskonnas ja selleks, et sõbralikult koos toimida, on vaja üksteise kohta rohkem teada ning üksteist mõista. Seepärast oli meie ürituse eesmärgiks maailma kultuuride ja rahvuste tutvustamise kaudu arendada õpilastes sallivust. Rõhku oli pandud silmaringi laiendamisele ja kultuuride ühisosade esile toomisele. Kui me teame rohkem, siis väheneb hirm tundmatu ees ja suureneb üksteisemõistmine ja sallivus. Maailmahariduse nädala raames rääkisid õpilastele oma kultuurist erinevate rahvuste esindajad (prantslane, sloveenlane, venelane, türklane, araablane). Lisaks vaadati filmi, mis käsitles pagulaste rännet Euroopasse. Olulist rolli mängis õpilaste aktiivne osalemine uute teadmiste omandamisel ning kinnistamisel (plakatite tegemine, arutelud, viktoriin). 

Maailmahariduse nädala üritusi kavandades pidasime silmas lõimingut paljude õppeainete vahel: ajalugu, ühiskonnaõpetus, geograafia, loodusõpetus, võõrkeeled, muusika, kunst, käsitöö, eesti keel, arvutiõpetus. 

Klassitundides rühmatöödena valminud plakatitega oli võimalik kõigil tutvuda, et siis uute teadmiste põhjal KAHOOT-viktoriinis osaleda.
Viktoriinis osales kokku 8 võistkonda: I koht 12. klass, II koht 11. klass ja III koht 10. klass
Plakatite puhul hinnati kokkulepitud nõutava info paigutust ning kujundust. Ligi 40 erineva plakati hulgast said ära märgitud Inglismaa - 8.a klass, Kuweit - 12. klass ja Jaapan - 10. klass.

Maailmahariduse nädalal olid sööklas erinevate rahvaste toidud – valik tehti meie kooli õpilaste rahvuslikku koosseisu arvestades. Vahetundide ajal saime kooliraadiost kuulata muusikat maailma erinevatest paikadest.

Meestepäev Kuristikus
Friday, 20.11, lisas aivar

Neljapäeval, 19. novembril rahvusvahelise meestepäeva puhul tegi Kuristiku naispere kooli meeskonnale väikese üllatuse. Neljandal vahetunnil kutsuti kõik õpetajate tuppa, kus oli kaetud laud hea ja paremaga. Meestele esitati armastuslugu "Sulle kõik nüüd ütlen" ning iga mees sai kingituseks ühe kasuliku abivahendi.meestepaev_nov15.png

Helkur külge!
Friday, 20.11, lisas mailis

18. novembri hommikul toimus meie koolis helkurite kontrollimine.

Politseinike rõõmuks olid enamikel lastel valgusallikas olemas ning kellel see mingil põhjusel puudus, neile sai helkur kingitud. Koolijütsid andsid koos Lõvi Leoga ka vande, et lubavad edaspidi alati helkurit endaga ühes kanda. Varsti on päevad nii lühikesed, et lapsed jõuavad kooli hommikuhämaruses ja tulevad sealt juba pimedas. Seetõttu on eriti oluline kanda helkurit, et autojuht meid ikka märkaks.

HELKUR KÜLGE!

helkuriaktsioon_nov15.jpg 

Ühine matemaatikaolümpiaad
Thursday, 19.11, lisas aivar

agnete_triinu_rihard.jpgKolmapäeval, 11. novembril võistlesid kahe sõpruslinna – Schwerini ja Tallinna – õpilased juba kümnendat korda ühisel matemaatikaolümpiaadil. Tallinna Südalinna Koolis lahendas ülesandeid 128 kaheksandate klasside õpilast 32 Tallinna koolist. Schwerinis olid samal ajal võistlustules 3.–12. klasside õpilased. Ülesanded olid koostatud Saksamaal. Ülesannete lahendamiseks oli aega neli tundi. Schwerinis võisid õpilased kasutada ülesannete lahendamisel valemite tabelit ja lihtsat taskuarvutit, Tallinnas traditsiooniliselt mitte. Meie kooli esindasid võistlustel väga tublid matemaatikaülesannete lahendajad Triinu Orgmäe, Agnete Markus ja Rihard Peder. Tulemused http://olympiaadid.haridus.ee.

Matemaatika ainekomisjon

Vahva isadepäev Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis
Monday, 16.11, lisas kylli

isadepaev.jpg11. novembri õhtupoolik oli muidu täiesti tavaline, aga Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis käis tihe sagimine. Saal oli rahvast täis ning lava taga käisid veel viimased ettevalmistused – oli algamas isadepäevakontsert.

Selleaastane pidu koondus lause alla „Teeme koos ühe vahva isadepäevakontserdi“ ning seda see tõepoolest oli. Isad said end proovile panna teadustajana, koos kreeka tantsu sirtakit õppides ja esinejate ridades. Siinkohal erilised tänud papsidele, kes mitmeid tunde õhtuti koolis istusid ja lugusid harjutasid: Ardi Kiivit, Ever Putkemaa, Tarmo Tõnuri ja Priit Ratassepp – suur aitäh!

Kontserdil astusid üles Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi kollektiivid 1.-12. klassini ning näha-kuulda võis nii laulu, tantsu, luuletusi kui ka pillimängu. Tänud juhendajatele, tehnilisele meeskonnale ja abilistele ning kohtumiseni järgmisel aastal!

Inimene, helkur külge!
Monday, 16.11, lisas mailis

Taaskord on käes pime aeg. Kui Sul veel ei ole helkurit küljes, on viimane aeg see viga parandada. Kõige õigem on helkur kinnitada 50–80 cm kõrgusele maapinnast, nii paistavad sõiduki tuled helkurile peale ja see omakorda peegeldab valgust sõidukijuhi silmadesse.

Loe helkuri kohta rohkem Maanteeameti või Liiklus.ee veebilehelt!

Helkur.jpg 

Just Film kutsub kinno!
Thursday, 05.11, lisas kylli

12011116_10156110261175425_2152335909769762373_n.png15. laste- ja noortefilmide festival Just Film toimub sel aastal 13.-22. novembril. Näitamisele tulevad filmid, mida ka kõige suurem filmisõber igapäevaselt naljalt näha ei saa. Mõni neist ajab nutma, mõni naerma, mõni muudab elu. Midagi suupärast leiab igas vanuses kinokülaline. Tänavuses programmis on üle 50 täispika filmi ning kokku toimub 125 seanssi. Oma publikuarvu juures on Just Filmist tänaseks saanud Eesti üks suuremaid laste- ja noorteüritusi, mida igal aastal külastab kokku ligi 12 000 filmihuvilist.
Just Film pakub noorteprogrammi, lasteprogrammi ja Maanteeameti tasuta filmiprogrammi liiklusohutusest koos filmijärgsete aruteludega.
Lisaks pakutakse tänavakultuuri eriprogrammi DOC@Just, lapseõiguste eriprogrammi ja kodanikupäeva tasuta eriprogrammi, mis leiab aset 20. novembril. 
Filmid linastuvad Solarise kinos ja Coca-Cola Plazas.

Tutvu programmiga siin ja broneeri pilet juba täna.

Kohtumiseni kinos!

Õppekäik imekaunil sügisvärvides Eestimaal
Tuesday, 03.11, lisas priit

vargamael.jpgOktoobri alguses käisid abituriendid ühepäevasel kirjandus- ja kultuuriloolisel õppekäigul Virumaal ja Järvamaal. Õpilased olid ise giidiks, tutvustades klassikaaslastele kohti, kus peatuti.

Reisi üks sihtpunkte oli Kadrina, kus asub emakeelesammas ja kus on tegutsenud mitu tuntud keelemeest (Heinrich Stahl, Rainer Brockmann, Friedrich Reinhold Kreutzwald). Järva-Jaani vanatehnika varjupaigas sai tutvuda nõukogude autotööstuse šedöövritega.

Anton Hansen Tammsaare talumuuseumis Vetepere külas (Vargamäel) rännati ajas tagasi üle saja aasta ning nähti oma silmaga maailma, kus sündis ja kasvas "Tõe ja õiguse" autor. Seejärel suunduti Türi ringhäälingumuuseumi, kus valmis paari tunniga kuuldemäng romaani "Tõde ja õigus" esimese osa katkendite põhjal. Oli pikk ja muljeterohke päev. 

 

Abiturientide toimekas päev
Sunday, 25.10, lisas priit

opetajate_paev.jpgEsmaspäeval, 5. oktoobril oli meie koolis kõik teisti. Mingi nipiga oli kooli direktoriks saanud Viktor Bahtinov, kes õpib tegelikult 12. klassis. Enne koolipäeva algust tervitas ta heatujuliselt kõiki kooli saabujaid. Samal ajal olid klassiruumides kohad sisse võtnud tema klassiõed ja -vennad, kes olid valmis tundidega alustama. Õpetajate päeva puhul olid õpetajad ja 12. klassi õpilased omavahel rollid vahetanud.

Tunnid möödusid toredasti ja küllap teisitigi kui tavaliselt – kõigel hoidis silma peal Viktor, kes klassist klassi astus ja õpilastele tunni teemaga seotud küsimusi esitas. Nii mõnedki abituriendid avaldasid pärast huvitava kogemuse võrra rikkamaks saanuna arvamust, et õpetajate päeva asemel võiks koolis olla igal aastal hoopis õpetajate nädal! Viktorile aga hakkas üliväga meeldima direktori kabinetis trooniv kõigi mugavustega tool.

Pärast tundide lõppu pani õpilasesindus päris õpetajad rühmatööd tegema: tuli välja mõelda üks jutt, pimesi asju ära tunda ja makaronidest sild meisterdada. Tublisti noorenenud ÕE sai selle ürituse korraldamisega kenasti hakkama.

Seejärel suundusid õpilased koju ja õpetajad vanalinna, et läbi teha ajarännak Kullassepa tänaval asuva maja keldriruumides.  

Varasemad uudised
> Oktoober 2015
> September 2015
> August 2015
> Juuni 2015
> Mai 2015
> Aprill 2015
> Märts 2015
> Veebruar 2015
> Jaanuar 2015Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii