Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

9. sept – Lastevanemate koosolek
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
Eelkool 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2014

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Aasta 2014

Tähelepanu! Tähelepanu!
Monday, 15.12, lisas viia

Kolmapäeval (17.12) ja neljapäeval (18.12) kõlab meil koolis JÕULURAADIO. Selle puhul on teil võimalik tervitada ka oma sõpru, klassikaaslasi, lemmikõpetajaid jne!

Allpool on toodud ankeet, kuhu saate esmaspäevast kolmapäevani lisada tervitusi ning siis juba raadioeetris neid kuulda! Tervitused siia: https://docs.google.com

Inglise keele viktoriin
Monday, 15.12, lisas aivar

4. detsembril toimus Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis iga-aastane 7. klasside ülelinnaline inglise keele viktoriin, mida korraldab Tallinna inglise keele ainesektsioon ja Tallinna Õpetajate Maja. Selle aasta teemaks oli Uus-Meremaa. Esimesel veerandil tutvusid õpilased ainetundides video vahendusel riigi looduse ja vaatamisväärsustega ning rääkisid selle ajaloost ja traditsioonidest. Teise veerandi alguses toimus kõikides 7. klassides koolivoor, millega valiti välja meie kooli esindajad, kelleks said 7.B klassi õpilased Triinu Orgmäe ja Paula Valdna. Ülelinnalisel viktoriinil olid nad tublid, jäädes jagama 12.-14. kohta.

Inglise keele õpetaja Melena Schultz

Kuristiku tublid kunstnikud!
Tuesday, 09.12, lisas kylli

Avatud Vabariigi Tartu klubi kuulutas sel sügisel välja üle-eestilise joonistusvõistluse "Eestis on hea elada!". Võistlusele kutsuti osalema kõiki 1.-4. klasside õpilasi. Tööd võisid olla valmistatud erinevates tehnikates - kollaaž, pliiats, tušš, guašš, akvarell vm. Väikesed kuristiklased osalesid aktiivselt. 
Töid hinnati kahes vanuserühmas: 1.-2. klass ja 3.-4. klass.

Meie kooli õpilaste tööd olid hämmastavalt ilusad ja omapärased, mis tõi meile ka kolm auhinnalist kohta.

3. koha 1.-2. klassi kategoorias sai pilt, mille autoriks on Vanessa Videvik 2.a klassist (juhendaja õpetaja Aire Luugus).
1. koha 3.-4. klasside kategoorias sai Keit Randla 4.b klassist (juhendaja õpetaja Aire Luugus).
3. koha 3.-4. klasside kategoorias sai Jan Marten Sikkar 3.a klassist (juhendaja õpetaja Veinika Lemsalu).


Palju õnne võitjatele!
Aitäh juhendajatele!

Kadunud leitud asjad
Monday, 08.12, lisas viia

Kõigil lapsevanematel ja koolilastel palume järele tulla enda või oma laste kadunud asjadele!
Väljanäitus on valvuri laua juures esmaspäevast kolmapäevani (08.-10.12)!
Hiljem on võimalus veel asju näha leitud asjade garderoobis kuni 16. detsembrini.
Seejärel viime garderoobi tühjaks ja annetame riided turvakodule.

Kelle oma?
Thursday, 04.12, lisas viia

Kolm õnnetut telefoni ootavad juba pikemat aega oma omanikke. Küsi kooli valvelauast. 

Rammumees ja võimlemispidu 2014
Thursday, 04.12, lisas aivar

Rammumees_nov14.png11. detsembril toimub meie koolis iga-aastane võimlemispidu ja Tallinna koolide rammumehe võistlus. Sportvõimlemise osa algab kell 11.00 võimlas ning kell 13.00 jätkub aulas koos rammumeeste jõukatsumistega omaloominguliste kavade esitamine. Võistluse peakohtunik Euroopa meister Meelis Peil.
Kavad tulevad esitamisele Rammumehe võistluse alade vahelisel ajal. 

Omaloominguliste kavade ja rammumehe võistluse ajakava

• Kell 13.00 avamine. Avadefilee ja rammumehe 1. ala - rinnalt surumine 65 kg
• Kavad: 6.a klass ja 6.b klass
• II ala – arm-lifting
• Kavad: 7.a - Fancy, 7.b tüdrukud, 7.b Snowflakes
• III ala – raskuse hoidmine ees 16 kg
• Kavad: 8.a klass ja 8.b klass Mustad ja väledad "Kuumuses"
• IV ala – kohvrite kandmine
• Gümnaasiumi kavad: 11. klass, 12. klass "Jõulurahu", Tantsueliit "Torm"
• Rammumeeste ja kavade autasustamine

Registreerimine

Omaloominguliste kavade registreerimise tähtaeg on esmaspäev, 8. detsember. Registreerumiseks saada klass, tantsugrupi liikmete nimed, kahe osaleja e-post ja telefoninumber. Soovi korral võib saata ka grupi ja tantsu nime. Samaks ajaks palun saata ka muusika (soovitavalt MP3 vormingus) aadressile aivar@kuristiku.ee. Kirja teemaks ehk subjektiks "Vp14".

Alates 9. detsembrist on võimalik registreerida enda grupile peaproovi aeg, mis toimub 10. detsembri õhtul. Jälgi uudist.

Rammumehe võistlusele registreerimine toimub nimeliselt aadressil Tanel.Renter@kuristiku.ee. Rammumehe FB sündmus. Ootame rammumehi osalema kõikidest Tallinna koolidest.

Loe uudist edasi...

1. klassid said kingituseks raamatu
Wednesday, 03.12, lisas kylli

IMAG0046.jpgTallinna Keskraamatukogul on 2007. aastast hea tava anda välja lasteraamat, mis kingitakse igale Tallinnas 1. klassi läinud lapsele. Igal aastal saavad lapsed kingituse kätte klassiga oma koolile lähimat raamatukogu külastades.

Nii käisidki meie kooli 1. klasside õpilased Lasnamäel Paepealse raamatukogus. Nad said kingituseks luuletaja Contra (Margus Konnula) kooliteemaliste luuletustega raamatu "Kõik on kõige targemad".
Õpilastega vestles raamatukogus raamatukogutöötaja, kes tutvustas Contra raamatut. Ta luges sealt koos lastega ette mõned luuletused. Pärast vaatasid lapsed raamatukogus ringi, tutvusid kirjandusega ja said mängida lauamänge.


Tallinna Keskraamatukogu kutsub kõiki lugema!

Veinika Lemsalu
1.c klassi õpetaja

Maailmahariduse nädal
Thursday, 27.11, lisas viia

17.-21. november toimus meie koolis maailmahariduse nädal, mille sihtgrupiks olid 8.-12. klasside õpilased. Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ja kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma.

Maailmahariduse nädalal keskendusime järgmistele teemadele: toit ja toitumine, haridus, sallivus, keskkond, vaesus ja õiglane kaubandus maailmas. Nende teemade raames vaatasid õpilased dokumentaalfilme (MTÜ Mondo filmikogu) ja kuulasid külaliste loenguid. Laste õigustest ja kohustustest rääkis Merle Piiskop (Tallinna Noorte Infokeskus), jäätmetest ja jäätmekäitlusest Reet Kristian (Keskkonnaamet), haridusest meil ja mujal Mart Kuurme (MTÜ Mondo) ja inimõigustest Vootele Hansen (Inimõiguste Instituut). Õpetajaid käis maailmahariduse teemal harimas Johanna Helin MTÜ Mondost. Lisainfot sai A-korpuse koridoride seintel olnud plakatitelt. Lisaks valmistas iga klass probleemipuu plakati, mis kajastas mõnda globaalprobleemi. 

21. novembril toimus klasside esindajate kokkusaamine, kus tutvustati üksteisele oma probleemipuid ja osaleti maailmahariduse nädala teemalisel viktoriinil. Esimese koha saavutas 12b esindus.II kuni IV kohta jäid jagama kolm klassi: 8a, 10 (majandus) ja 11 (majandus). Palju õnne! Kõik osalejad said auhinnaks õiglase kaubanduse tooteid.

Õpilaste tagasiside üritusele: „Avas silmad ja pani mõtlema.“ „Õppisin palju uut.“ „Filmid olid põnevad.“ „Õppisin oma elu rohkem väärtustama, sest kõigil pole selliseid võimalusi.“. Loodetavasti said paljud maailmahariduse nädalal midagi uut ja kasulikku teada. Kellel suurem huvi maailmahariduse vastu, võib külastada järgmist lehekülge: http://www.maailmakool.ee/.

Suured tänud kõikidele külalistele, abistajatele ja osavõtjatele. 

 

Ülle Piibar
 ajalooõpetaja 

 

Isadepäevakontserdi järelkaja
Wednesday, 26.11, lisas viia

13. novembri õhtupoolikul oli meie koolimajas tavapärasest rohkem sagimist. Ringi sibasid rahvariideis tantsijad, valgeis pluusis lauljad, luuletuselugejad ja pillimängijad – kätte oli jõudnud isadepäevakontsert „Ametid on kõigil meil“.

Ettevalmistused kontserdiks algasid juba varem. Kribinal-krabinal lasti pliiatsitel kirja panna luuletusi isade tööst ning kunstitunnis maalis käsi justkui iseenesest kõige paremat elukutset, rääkimata muusika- või rahvatantsutunnist, kus laulud kaptenist või tantsud kalamehest. Algasid proovid, kus lõpmatuseni lihviti ühte fraasi või meloodiakäiku, jalad lõid juba tuld, kui ikka ja jälle just seda ühte sammu pidi tantsima… oeh, raske!

Päevane peaproov tõi esinejad esimest korda lavale oma õpitud numbreid läbi proovima. Kes kartis mikrofoni, kes uudistas rohkem prožektoreid, kes tundis end nagu kala vees – esinejaid oli seinast seina ja see ainult rikastas kontserdikava. 

Märkamatult oligi jõudnud aeg sinnamaale, et saal oli rahvast täis ning samapalju oli neid kogunenud lavale. Kontserdi avaloona võis kuulda eurolauluna tuntuks lauldud lugu „Kuula“, mida esitasid mudilaskoori ja lastekoor LAKK lauljad. Sellele järgnes kohe hoogne kontserdi teemaga seotud lugu „Kes ei tööta, see ei söö“. Aplaus oli võimas ja lauljate näol võis tunda uhkust. Järgnesid rahvatantsunumbrid, luuletused, anekdoodid, laulud, kaasaegsed tantsud, pillimängud, sekka isade ametite kohta kirjutatud luuletused, lühidalt öeldes kõik, mida ühelt toredalt kontserdilt tahta. Aga et isad ei jääks omanimelisel kontserdil passiivsesse rolli, oli selleks korraks nende jaoks lennukite meisterdamise ja lennutamise võistlus. Osa võttis üllatavalt palju isasid, eraldi kiitus neile siinkohal, ning samapalju üllatav oli näha, kui palju erinevaid lennukeid on võimalik ühest paberist meisterdada. Lennuvõistluse võiduks pidi lennuk püsima rajal, st ei tohtinud lennata lavale või rahva sekka ning otseloomulikult lendama võimalikult kaugele. Võistlus esikolmiku kohale oli tasavägine ning parimad said ka autasustatud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et selleaastane isadepäevakontsert oli hoogne, tempokas ja emotsiooniderohke ning loodetavasti jätkus kontserdilt saadud emotsioone pikaks ajaks.

Aitäh kõikidele isadele kontserdile tulemise eest, lastele esinemise eest, õpetajatele õpetamise eest ning kõikidele, kes kontserdiga seotud olid. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Kristi Toomra
muusikaõpetaja

 

Lugupeetud lapsevanem!
Friday, 21.11, lisas aivar

Olete oodatud esmaspäeval, 24. novembril kell 10.00 meie kooli 1.-2. klasside kadripäevale pühendatud kontserdile, kus esinevad Viljandi Pärimusmuusikud.

Tulemas 11. detsembril
Thursday, 20.11, lisas aivar

Rammumees_nov14.png

4. klassid Toomkirikut uudistamas
Monday, 17.11, lisas kylli

Orel.jpgTeisipäeval, 11. novembril käisime 4.a ja 4.b klassidega Toomkirikus.
Saime palju teada oreli kohta: orel koosneb mitmetest osadest, orelit mängitakse ka jalgadega ja mida pikem on oreli vile, seda madalam on vile hääl. Oreli klahvide ja vilede arv on sama. Orel teeb erinevate pillide häält. Orelitel on üle 4000 vile ja klahvi ning orelite ajalugu on väga pikk.  
Kuulasime Johann Sebastian Bachi „Toccata ja Fuuga D-molli“. 

Tallinna Toomkirik on 800 aastat vana ja selle seintel on 77 erinevate saksa mõisnike perede vappi. Iga inimese taga, kes on kiriku alla maetud, on pikk lugu ja oma vapp. Toomkirikus oli suur põleng 1684. aastal. Toomkiriku orel on aga üle 100 aasta vana ja selle ehitas Wilhelm Sauer. Saime teada, et orelit saab õppida ka Lasnamäe muusikakoolis.
Meie üritus lõppes Mendelssohni „Pulmamarsiga“.

Berit Rahe
4. a klassi õpilane

Leivapäev Kuristikus
Monday, 17.11, lisas kylli

leivapaev_013.JPG
Austa leiba, leib on vanem kui meie, ütleb eesti vanasõna. Leib on olnud eestlaste põhitoiduks sajandeid. Ei kao õnn majast seal, kus leiba ikka austatakse ja temast lugu peetakse, olgu ta nii pisku kui tahes.
Selle aasta leivapäev oli pühendatud näkileibadele, rukkikrõpsudele ja maitsevõidele. Vanemad ei pidanud paljuks ka omaküpsetatud leiba kooli saata.
Huvi leivatoodete vastu on meie koolis alati suur olnud. Nii ka seekord. Nooremate tegemisi tulid uudistama ja maitsma ka vanemate klasside õpilased. Kuristiku leivapäev on au sees ja järgmisel aastal jälle oodatud.

Huvitavaid retsepte:

AVOKAADOVÕI
pehme avokaado
2-3 sl võid
pisut meresoola
küüslauguküüs
natuke sidrunimahla
Sega kõik ained saumiksriga kokku. (Sidrun on oluline, sest muidu läheb avokaado kohe seistes pruuniks).

Loe uudist edasi...

Kodanikupäeva viktoriin
Sunday, 16.11, lisas viia

Alates 17. novembrist kuni 21. novembrini on avatud kodanikupäeva viktoriin 3. ja 4. klassidele aadressil http://bit.ly/1yJIbVg.
Parimatele auhinnad.
Head lahendamist!

Tublid anglofiilid
Tuesday, 11.11, lisas aivar

tower_of_london_nov14.jpg16. oktoobril toimus meie koolis inglise keele ainevõistlus 10. ja 11. klassi õpilastele. Ainevõistluse teema oli British Culture, mis toimus loomulikult inglise keeles ning koosnes neljast osast: õigekiri ja sõnade moodustamine, briti monarhia, uudissõnad ja Suurbritannia huviväärsused, briti toit.

Õigekirja võistlus oli etteütluse vormis, õpilased pidid oskama õigesti kirjutada selliseid sõnu nagu: bicycle, pneumonia või unnecessary. Sõnade moodustamise ülesandes pidid õpilased kasutama lauses etteantud sõna sobivat vormi lisades sobivaid ees- ja järelliiteid.
Ainevõistluse teises osas vastasid õpilased valikvastustega küsimustele Briti monarhide kohta, näiteks: Mitu aastat valitses kuninganna Victoria, kas 36, 45, 54 või 63 aastat?

Lisaks näidati kümmet pilti erinevatest Briti monarhidest, kelle nime õpilased vastustelehele kirjutama pidid.
Kolmandas osas kirjutasid õpilased uudissõnade tähendusi. Näiteks: Mis on couplie? (a selfie of a couple). Samuti pidid õpilased piltidelt ära tundma tuntuid kohti Suurbritannias.
Neljas osa oli briti toidu kohta. Õpilased pidid piltidelt ära tundma toidud ja nimetama toidu koostisosad.
Meie 10. klassi õpilastest olid parimad Henry Kimmer, Brigitta Nomberg ja Marit Müürsepp. 11. klassist olid parimad Kärte Pärend, Jekaterina Šmidt ja Sten Raadel.

11. novembril toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis ülelinnaline inglise keele ainevõistlus 10. ja 11. klassi õpilastele teemal „British Culture“. Kokku oli võistkondi 28 Tallinna koolist. Meie kooli esindasid sellel võistlusel Brigitta Nomberg 10. klassist (õp. Margarita Eero) ja Kärte Pärend 11. klassist (õp. Helen Saarts). Võistlus oli väga pingeline, ülesanded keerukad ja vastasteks Tallinna parimate koolide õpilased. Kõigele sellele vaatamata oli meie kooli võistkond väga edukas – ülelinnalises võistluses saadi auhinnaline 4. koht. Kokku auhinnati kuut paremat võistkonda.

Õnnitleme võitjaid!Helen Saarts

Kõrvitsate kaunistamine
Tuesday, 11.11, lisas aivar

Meie koolis toimus 31. oktoobril pingeline, kuid positiivseid emotsioone tekitav kõrvitsa lõikamise võistlus. Traditsiooniks saanud võistlus toimus juba 15-ndat korda ning seekord oli osavõtjaid nii Kuristiku enda koolist, Tallinna Läänemere Gümnaasiumist, Tallinna Pae Gümnaasiumist kui ka Tallinna Juudi Koolist. Võistlus toimus ülevas meeleolus ning võistkonnad olid võidu nimel valmis kasutama ka keelatuid võtteid. Võistluse edenedes tuli ette ka pisikesi näppu lõikamisi, kuid hiljem suurelt ekraanilt naljakaid koduvideoid vaadates, olid sellised pisivead unustatud.

Kõrvitsad lõigatud, tuli žüriil hakata punkte jagama. Žüriisse kuulusid kooli personali liikmed, sealhulgas Siiri Aiaste, Annela Valdi ja Priit Ratassepp. Punktide jagamine toimus kahes kategoorias, milleks olid "The most traditional" ning "The most creative". Ehk kategooriad "Kõige traditsioonilisem kõrvits" ning "Kõige loomingulisem kõrvits". Samuti autasustati võistkondi punktide üldarvestuse kokkuvõttes. Auhindateks suus sulavad pagaritooted, võitu tõendav diplom ning muidugi teiste osavõtjate alandlik respekt.

Kategoorias "The most traditional" võttis esikoha Pae ja Läänemere Gümnaasiumide segavõistkond "Jolly" kõrvitsaga "Jolly Billy". "The most creative" kategoorias võttis võidu Kuristiku Gümnaasiumi 11ndike võistkond "Lillekesed" kõrvitsaga "Rich B*tch". Märkimist väärib asjaolu, et võit võeti vaid 1-punktilise eduga! Üldarvestuse võidu noppis samuti võistkond "Lillekesed", kuid kaugele ei jäänud ka võistkonnad "Hospital" kõrvitsaga "Patient" ning "Stars" kõrvitsaga "Patrick", kes said vastavalt teise ning kolmanda koha.

Parimad kõrvitsalõikajad tunnustatud, oli selleaastane kõrvitsalõikus lõppenud. Edasi jäi vaid kostüüm selga panna ning uste taha "kommi või pommi" jahile minna!

Vaata pilte

Karl-Oskar Luts, 12.b

Varasemad uudised
> Oktoober 2014
> September 2014
> August 2014
> Juuni 2014
> Mai 2014
> Aprill 2014
> Märts 2014
> Veebruar 2014
> Jaanuar 2014Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii