Tallinna Kuristiku Gümnaasium english russian  

Sündmused

9. sept – Lastevanemate koosolek
19. okt – Kooli juubel 35
        Tule kohale!


Vaata meie koolilehte
       DigiKresku

Viimati muudetud
Tulemas on teadlaste päev Kuristikus 13.09
Medaliga lõpetanud 13.09
Eelkool 13.09
 
Viimased pildialbumid
Aktused 11. juunil 2019
Koolibändide volbrijämm ...
Kiirkirjutamise võistlus ...
Õpilasfirmade laat 11. ap...
Raamatukogubuss ja kaitset...
 
KiirviitedKalenderOutlook.com/
kuristiku.ee

Kuristiku Intra

Loov- ja uurimistööde keskkond
uta.kuristiku.ee

E-raamatukogu

 
Õpetajate sünnipäevad
20.09 – Laura-Maria Riisalu
21.09 – Anu Karavajeva
24.09 – Veinika Lemsalu
24.09 – Peeter Podelsky
29.09 – Jelena Domnina
 
kuristiku.ee soovitab

Kuristiku
õpetajate blogi


Kuristiku
aktiivõppepäevade
blogi


Kuristiku
haridustehnoloog
soovitab


Kuristiku
klassiõpetajate
koduleht


Kuristiku
kehalise kasvatuse
koduleht


TKG koolileht Kresku

Tallinna
Koolijuhtide Ühendus
Õpetaja.eu

Eesti 100 tamme

Foxacademy

Berit kontsert
Märka ja aita

Lastefond
Aiesec


Kiida õpetajat!SA Innove
Eksamikeskus


Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Lasnamäe
Linnaosa Valitsus

Tallinna Haridusamet

Kooli Tervishoid

Meie oleme:

Tervist edendav kool


Esileht » Uudised » Aasta 2013

Tule meie kooli õppima! Loe vastuvõtu kohta lähemalt...

Aasta 2013

Söömine uuel aastal
Monday, 23.12, lisas aivar

Alates uuest aastast söömiseks talonge enam ei väljastata. Kõigil sööjatel, nii õpilastel kui ka töötajatel peab olema vastavalt õpilaspilet või töötaja kaart. Kui kaarti veel ei ole, siis saad selle endale tellida siit.

Pikkpäev ja gümnaasium peavad tegema jaanuarikuuks ettemakse, mis on 23 eurot. Maksmise tähtaeg on 3. jaanuar. Täpsem info toitlustamise lehelt.

Ettevõtlikkuse arendamise projekt
Sunday, 22.12, lisas aivar

logo_youthpreneur.png2014. aasta jaanuaris ja veebruaris leiab meie koolis aset projekt YouthPRENEUR, mis on korraldatud MTÜ AIESEC Eesti noorte poolt. Laiahaardeline projekt kaasab samal ajal mitmeid Tallinna ja Tartu koole ning nende õpilasi. Tegemist on rahvusvahelise projektiga ja seminare tulevad läbiviima vabatahtlikud koolitajad erinevatest ülikoolidest üle maailma. Projekti eesmärgiks on anda Eesti gümnaasiuminoortele teadmisi ettevõtlusest, arendada eneseanalüüsioskusi rahvusvahelises õpikeskkonnas ning suunata noori neile meeldivas valdkonnas ettevõtlikele tegudele. Projekti läbivateks teemadeks on infotehnoloogia, keskkond ja turundus. Projekt on hea võimalus arendada inglise keelt ning suhtlemisoskust erinevate kultuuride vahel. Lisaks võimaldab rahvusvaheline perspektiiv jagada laialdasemaid ja mitmekülgsemaid teadmisi ettevõtlikusest ning kogemusi ettevõtlusest. Erinevate töötubade käigus arendavad vabatahtlikud noorte meeskonnatöö- ja eneseväljendusoskusi. Projekt toimub 13. jaanuarist kuni 16. veebruarini.

Kaisa Einsok, “youthPRENEUR” projektijuht, Aiesec

Rammumehed ja võimlejad Kuristikus
Sunday, 15.12, lisas aivar

Meie kooli sportlikud tegemised sel aastal lõppesid 4. rammumehe jõukatsumistega ja 29. võimlemisvõistlusega. Saavutuste üle võib uhkust tunda.

Rammumehe võistlustel osales 9 võistlejaid erinevatest Tallinna koolidest – Kuristiku Gümnaasiumist, Läänemere Gümnaasiumist, Üldgümnaasiumist ja Audentese Spordikoolist. Võistlused ise olid igati rammumeeste võistluste moodi nii oma alade valikult kui ka kohtunike koosseisult. Kohtunikeks olid Eesti professionaalsete rammumeeste ühingu liikmed Euroopa meister Meelis Peil ja Janek Tobi.

Üheksa gümnaasiumi noormeest asusid võistlustulle järgmistel aladel: 65-kilogrammise kangi rinnalt surumine, kükk 80 kg raskuse kangiga maksimaalse kordade arvu peale, 16 kg raskuse hoidmine ees aja peale ja raskuste (tüdrukute) kandmine kiiruse peale. Selleks olid meie neli koolitüdrukut (50-70 kg). Alade vahel, et anda rammumeestele puhkust, esinesid õpilased omaloominguliste kavadega.

Loe uudist edasi...

Leitud asjad ootavad omanikku
Saturday, 14.12, lisas kylli

IMG_0643.jpgLugupeetud lapsevanemad!

Poole aastaga on garderoobi kogunenud arvestatav hulk leitud rõivaid ja jalanõusid, mis kõik kuuluvad meie kooli õpilastele.
Palun tutvuge, äkki tunnete ära mõne ammu kadunuks tunnistatud asja.

Küsimuste tekkimisel palume pöörduda kooli garderoobitöötaja poole.

Leitud esemeid saab näha siit.

Võidukad algklassid
Wednesday, 11.12, lisas viia

teatevoistlus_dets13.jpg3. ja 4. detsembril oli meie koolimaja võõrustajaks Lasnamäe koolide algklassidele. Toimusid LLO koolide kombineeritud teatejooksude võistlused. Teatejooksude ülesanded nõudsid kiirust, osavust ja täpsust. Kõige paremini said ülesannetega hakkama meie kooli 4. ja 5. klassid - nad võitsid ülekaalukalt teisi koole.  

Kuldmedali said 4.b klassist Kätlin Murd, Reelika Leito, Kirke Sild, Kiira Sergejeva, Erin Promet, Elnara Kaspinskaja, Marcus Nõmmik, Jarko Rööpson, Danel Zigadlo, Kristofer Kommer, Richard Lehismets, Janar Päll ja 4.a klassist Evelin Budza. 

5. klassi võidukas meeskonnas jooksid Sandra Kiisk, Paula Pakina, Vanda Pakina, Virsavia Treimane, Aleksander Konovalov, Edvin Luiska, Egert Saar, Karl-Erik Rootamm 5.b klassist ja Laura Mehine, Cärolin Saluste, Albert Baranov 5.a klassist.

3. klassid võistlesid esmakordselt sellistel võistlustel ja ka neil läks hästi – nemad saavutasid kolmanda koha. 

Liidia Kuusksalu
kehalise kasvatuse õpetaja

7.a ja 7.b Helsinkit avastamas
Saturday, 07.12, lisas kylli

image001.jpgReedel, 29. novembril käisid 7.a ja 7.b klassi õpilased Soomes ekskursioonil. Varahommikul sadamas saadud pard
akaartidega mindi Viking Line laevale ja sõit läks lahti Soome pealinna Helsinki poole. Sõiduaeg oli piisavalt pikk, et tutvuda laevaga, lobiseda kaaslastega ning reisiärevusest ära süüa kaasa antud koolieine. Helsinkis ootas kohalik buss, mis viis tutvuma huviväärsustega.
Esimene peatus oli kiriku juures, mis oli ehitatud kalju sisse. Kirikus kõlas rahulik ja pühalik muusika ning hoone ei peagi olema tornidega, et kirikuna välja näha.

Loe uudist edasi...

Õpilasesindus Kumus!
Wednesday, 04.12, lisas aivar

Neljapäeval, 28. novembril külastasid meie kooli õpilasesinduse aktiivsemad liikmed ning ka mõni kunstihuviline noor väljaspool meie organisatsiooni näitust Kumus, mis kandis nime "Pildiplahvatus".

Naerusuine ning sõbralik giid võttis meid soojalt vastu ning nentis, et on väga positiivselt üllatunud, kuna meiesugused noored olid tulnud vabatahtlikult enda kultuurilist poolt harima - tema sõnul oli tegemist haruldase juhtumiga.

Kumus saime tuttavaks pildinäitusega, kus olid esitatud esimesed fotod Tallinnast ajast, kui puudus veel Baltijaam ning igal pildil oli sinine ja pilvitu taevas, kuna tolleaegne tehnika ei võimaldanud jäädvustada paberkandjale selliseid asju nagu pilved. Liikudes saalist saali, rääkis meile pühendunud giid piltide ajaloost ning maalijate iseärasustest. Näitus lõppes huvitava võimalusega jäädvustada end vanaaegsete portreedele omasel taustal. Noored jäid näitusega rahule ning peagi seame uuesti oma sammud Kumusse, sest nii palju jäi veel nägemata!

Sylvia Kress, ÕE president 

Rammumees ja võimlemispidu 2013
Friday, 29.11, lisas aivar

rammumees_12.jpg11. detsembril toimub meie koolis iga-aastane võimlemispidu ja Lasnamäe koolide rammumehe võistlus. Sportvõimlemise osa algab kell 10.00 võimlas ning kell 13.00 jätkub aulas koos rammumeeste jõukatsumistega omaloominguliste kavade esitamine. Võistluse peakohtunik Euroopa meister Meelis Peil.
Kavad tulevad esitamisele Rammumehe võistluse alade vahelisel ajal. 

Omaloominguliste kavade ja rammumehe võistluse ajakava

spordipaev_dets_08.jpg

• Kell 13.00 avamine. Avadefilee ja rammumehe 1. ala - rinnalt surumine 65 kg
• 6.-7. klasside kavad
• II ala – kükk 80 kg
• 8.-9. klasside kavad
• III ala – raskuse hoidmine ees 16 kg
• Gümnaasiumi kavad
• IV ala – raskuste vedamine
• Külalisesinejad
• Rammumehe autasustamine
• Kavade autasustamine

Registreerimine

Omaloominguliste kavade registreerimise tähtaeg on reede, 6. detsember. Registreerumiseks saada klass, tantsugrupi liikmete nimed, kahe osaleja e-post ja telefoninumber. Soovi korral võib saata ka grupi ja tantsu nime. Samaks ajaks palun tuua või saata ka muusika (soovitavalt MP3 vormingus) aadressile aivar@kuristiku.ee. Alates 8. detsembrist on võimalik registreerida enda grupile peaproovi aeg, mis toimub 10. detsembri õhtul. Jälgi uudist.

Rammumehe võistlusele registreerimine toimub nimeliselt aadressil Tanel.Renter@kuristiku.ee.

Loe uudist edasi...

Kuristiku gümnaasiumi tammed
Thursday, 28.11, lisas kylli

tamm.jpgEesti Vabariigi 100. aasta juubeliks tammede istutamiseks korraldati 29. septembril üleriigiline tammetõrude korjamine. Üks suurimaid üritusi toimus Kadrioru pargis, kus käisid ka mõned abituriendid koos õpetaja Siiri Aiastega. Kadrioru pargis õpetati kõigile, kuidas tammetõrusid istutada ja istikute eest ka hiljem hoolitseda. Abituriendid korjasid tammetõrusid tervele oma lennule. Tammetõrusid korjati Kadrioru lossi taga kasvava tammepuu alt.

Sügisveerandi viimasel päeval ühinesid 12. klassid ja 1. klassid tammetõrude maha istutamisel.
1. klassid lubasid hoolitseda tammede eest järgmised 12 aastat, mis nad Kuristikus õppides veedavad. Ning abituriendid lubasid omakorda vaatamas käia, kuidas nende tammed elavad.

Abituurium loodab, et tammed lähevad kasvama ning Eesti Vabariigi 100. juubeliks saavad nad kooli juurde vaatama tulla, milliseks tammed kasvanud on. 

Hanna 12.a

Mardi- ja kadrisantide karneval
Tuesday, 26.11, lisas kylli

030.JPGReedel, 22. novembril kogunesid 1. klassid saali, et mardi- ja kadrisantideks riietatuna pidada maha üks lõbus karneval.

Mardisandid olid mustad ja kadrisandid valged.

Koos lauldi laule, sooviti karja-, vilja- ja lasteõnne, tantsiti tuttavaid tantse ja ringmänge ning loomulikult maiustati kommidega.

Hoiame ikka ka vanu kombeid au sees!

Vaata pilte.

Jutuvestmise tunnid raamatukogus
Tuesday, 26.11, lisas kylli

Muinasjututund_020.jpgMeie kooli raamatukogus on sellel sügisel olnud mitu meeleolukat jutuvestmise tundi. Jutuvestjaid Karinit ja Illikat käisid kuulamas nii 4. kui ka 1. klassid. Juttude vahele laulis Karin kitarri või kandle saatel ka laule. Lapsed said kaasagi laulda.

Jutte ja laule oli nii õpetlikke, lõbusaid kui ka nukrameelseid. Lapsed said teada mis juhtus kurja ja pahura eidega; kuidas hunt endale nii suure suu sai; mis sai paksukese ämbliku ja pikakoivalise ämbliku sõprusest ja veel palju-palju muud huvitavat.

Seoses ettelugemispäevaga käis 3. klassidel külas Nukuteatri näitleja Mihkel Tikerpalu, kes luges lastele ette Eesti loomamuistendeid. Neid oli nii Muhust kui Võrust, Mulgimaalt kui Setumaalt.

Muistendites oli kõige targem ja kavalam ikka reinuvader rebane, kes tõmbas naha üle kõrvade nii karul, hundil kui veel paljudel teistel loomadel ja lindudel. Kõigil muistenditel oli ka oma tõetera sees.  

Vaata pilte.

Kooli kaunistamine jõuludeks
Tuesday, 26.11, lisas aivar

Reede ehk 6. detsembri hommikuks peab iga 5.-12. klass esitama oma ruumilise lumehelbe, mille läbimõõt on umbes 50cm ja on igalt küljelt vaadeldav. Põhivärv on valge, lisaks võib olla kasutatud mõnda teist tooni või sädelust. Lumehelves peab olema riputatav. Tublimad juba meisterdavad :)

Ära unusta helkurit!
Thursday, 21.11, lisas kylli

pehmed_helkurid.jpgNagu näed, on meie hommikud ja õhtud muutunud kottpimedaks. Seega on ülim aeg varustada end helkuriga.

Miks on helkur vajalik?
Igal aastal hukkub Eestis autorataste all ligi poolsada jalakäijat põhjusel, et pimedal teel kõndiv ilma helkurita jalakäija ei olnud autojuhile nähtav.

Kuhu helkur kinnitada?
Helkur tuleb kinnitada riietele nii, et see oleks nähtav võimalikult mitmest suunast:
veniva helkurpaela võib lihtsalt varruka või püksisääre peale tõmmata;
rippuv helkur pannakse haaknõelaga riiete külge nii, et see jääb põlve kõrgusele, keha sõiduteepoolsele küljele.

Kõige turvalisem on kasutada kahte helkurit korraga, ühte paremal ja teist vasakul küljel.

Helkuriga oled nähtav!

Loe lisa siit.

Meie kilbarid naasid kilbiga!
Sunday, 17.11, lisas kylli

kilb.pngEesti koolinoorte  XI mälumängumeistrivõistluse Tallinna eelvoorus esinesid hästi meie gümnasistid, kes pääsesid edasi lõppvooru. Võistkonda kuulusid:
Indrek Pertman 11.b,
Sander Rebane 11.b,
Helen Leitalu  12.b,
Tiina Teder 12.b.

Tallinna põhikoolide arvestuses saavutas meie kooli võistkond 5. koha ja pääses samuti edasi lõppvooru. Võistkonda kuulusid:
Taavi Pleiats 9.a,
Hendrik Tali 9.a,
Riina Meldre 9.a,
Marit Müürsepp 9.a.

Soovime mõlemale võistkonnale edukat esinemist mälumänguvõistluse järgmises voorus!

Tubli tervisedendaja 2013 - Aire Luugus
Friday, 15.11, lisas kylli

Aire.jpg6. novembril toimus Tallinna Õpetajate Majas tänuüritus „Tervis muusikast”, kus tunnustati tublisid Tallinna haridusasutuste tervisedendajaid.

Tallinna haridusameti tänukirja ja tiitliga „Tubli tervisedendaja 2013” autasustati ka meie kooli klassiõpetajat, tervisenõukogu liiget Aire Luugust.

Palju õnne!

Hei, 3.-5. klassi õpilane!
Wednesday, 13.11, lisas kylli

kodpaev.jpgKutsume Sind osalema kodanikupäeva viktoriinis! Viktoriini leiad siit: http://bit.ly/1gIyUYc

Viktoriin on avatud 20. novembrini. Parimatele autasud!

Põnevat lahendamist!

Kallid lapsevanemad!
Sunday, 10.11, lisas aivar

isadepaeva_kutse_nov13.png
Ootame Teid esmaspäeval, 11. novembril 2013 kell 18:00 isadepäevakontserdile.

TKG koolipere

Õpituba 1. klassi lapsevanematele
Wednesday, 06.11, lisas kylli

Neljapäeval, 7. novembril kell 18.00 toimub projekti PREVENT raames õpituba 1. klassi lastevanematele teemal "Kuidas toetada oma last lugema ja kirjutama õppimisel".
Õpitoa viib läbi kooli logopeed Riina Raaga B-korpuse ruumis 312.

Ootame rohket osavõttu!

Varasemad uudised
> Oktoober 2013
> September 2013
> August 2013
> Juuni 2013
> Mai 2013
> Aprill 2013
> Märts 2013
> Veebruar 2013
> Jaanuar 2013Uued tööpakkumised    Koolivorm 1.-6. kl   
Õpilaspileti tellimine   
Vastuvõtt kooli!   
Teated

DigiKresku uued lood

* Kummardus bändile Bravo

* Muutus algab minust!

* "Tehke seda, milles päriselt head olete!"

* Miks ja kuidas hoida eesti keelt?

* Artikli kirjutamine Vikipeediasse - see on imelihtne?!Vaata ja loe meie koolilehte: kresku.kuristiku.ee


Söökla menüü


SpordiedetabelKuristiku GÜmnaasium | www.kuristiku.ee | 2001-2015 | web | Etomite
 
in English po russkii